Balıkesir’de zeytinlik içine villa yapmaya kalkan kiracıyı jandarma çıkardı  

  - Vakıflardan zeytinlik vasfında kiraladığı yerin içine, kullanım dışı villa tarzı yer yapan kiracısı, jandarma gözetimde boşalttırıldı.  

Balıkesir’de zeytinlik içine villa yapmaya kalkan kiracıyı jandarma çıkardı  

Balıkesir’in Edremit ilçesinde zeytinlik vasfında denize sıfır kiralanan yere, kullanım dışı villa tarzı yapı yaptığı iddia edilen kiracı jandarma eşliğinde boşalttırıldı.

 Edinilen bilgiye göre, Vakıflar Bölge Müdürlüğü ilçeye bağlı Narlı mevkiinde zeytinlik amacıyla kiralanan, denize sıfır olan ancak daha sonra etrafını çevirerek içine betonarme yapıldığı tespit edilen taşınmaz için inceleme başlattı. Araştırma sonucu amacı dışında kullanan kiracısı hakkında da suç duyurusunda bulunulurken, yer jandarma ekipleri tarafından boşalttırıldı.
  Vakıflar Genel Müdürü Sinan Aksu’nun vakıf taşınmazlarının amacı dışında kullanılmaması konusuna çok büyük önem verdiği ve bu gibi konulara kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceği, Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü de Balıkesir ve Çanakkale illerinde saha denetimlerin bu konuda sıklaştırıldığı öğrenildi. Bilindiği üzere daha önce de Çanakkale-Küçükkuyu Mıhlı mevkiinde bir motel jandarma eşliğinde tahliye edilmişti.
  (Mustafa Terzioğlu)

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2024, 20:14

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER