Balıkesir’in Jeotermal Kaynakları Değerlendirildi

Balıkesir’in Jeotermal Kaynakları Değerlendirildi

Balıkesir’in marka şehir olma yolundaki çalışmaları kapsamında, bir diğer zenginliği olan jeotermal kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir şekilde geliştirilmesi için değerlendirme toplantısı yapıldı. 

Vali Şıldak başkanlığında yapılan toplantıda, ülkenin bir diğer jeotermal zengini Afyon İlinde faaliyet gösteren Afyon Jeotermal A.Ş.’nin Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk ve Jeoloji Mühendisi Bekir Çengelci sunum yaptılar. Balıkesir’in jeotermal zenginliklerinin alan araştırmasını yapan firma yetkilileri bu alandaki mevcut durumun değerlendirilmesini yaparak yapılabilecekler noktasında bilgilendirmede bulundular. Balıkesir’de hali hazırda bulunan jeotermal kuyuların ne durumda olduğu, su sıcaklıkları, uzun ve kısa vadede getirilerine yönelik değerlendirmelerde bulunulan toplantıda ısınma, sera, çiçek serası gibi farklı alanlarda da çalışmalar yapılabileceği aktarıldı. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunulan toplantıyla Balıkesir’in jeotermal kaynaklarının en verimli şekilde değerlendirilmesi için planlamalar yapılması amaçlandı. 

Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda yapılan toplantıya Vali Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı Strateji Geliştirme Daire Başkanı Ahmet İnan, Milli Emlak Müdürü Kemal Bozdemir, GMKA Turizmde Destinasyon Yönetimi Birim Başkanı Candan Şahin, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü Hasan Gökmenoğlu ile Afyon Jeotermal A.Ş. Genel Müdürü Dr. Yusuf Ulutürk ve Jeoloji Mühendisi Bekir Çengelci katıldı.

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER