Başkan Yılmaz, ekiplere teşekkür etti. Kazdağları'nda mahsur kalan asker ve personelin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz: "Dün geceden bu yana yoğun bir şekilde çalışan tüm ekiplere teşekkür ederek “Mahsur kalan ekiplerimizin sağlık durumları iyi. Dün geceden bu yana kendileriyle sürekli irtibat halindeydik. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Başkan Yılmaz, ekiplere teşekkür etti. Kazdağları'nda mahsur kalan asker ve personelin sağlık durumlarının iyi olduğu açıklandı

Görüntü:: Körfezde Haber - Kuzey Ege'nin Sesi videosu izle - Video Galerisi - video haberleri (korfezdehaber.com)

Kazdağı Milli Parkı’nda bulunan Hava Radar Kıta Komutanlığı personelinin nöbet değişimi sırasında; yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle 1714 rakımda mahsur kalan 17 askeri personel ve askeri araca yol açmak için giden Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin 4 personeli kurtarıldı.

Balıkesir Valiliği koordinesinde; Büyükşehir Belediyesi, Jandarma Kurtarma Ekipleri, AFAD, Orman, Devlet Su İşleri, Sağlık Müdürlüğü ve ilçe belediyesi ekipleri dün saat 16.30’dan itibaren kurtarma çalışmalarına başladı.
Bugün hava şartlarının müsait hale gelmesiyle birlikte Milli Savunma Bakanlığı’nca görevlendirilen arama kurtarma helikopterinin destekleriyle mahsur kalan ekipler, saat 11.25 sularında kurtarıldı. Tahliyesi başlanılan ekiplerin sağlık durumları ise iyi. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, dün geceden bu yana yoğun bir şekilde çalışan tüm ekiplere teşekkür ederek “Mahsur kalan ekiplerimizin sağlık durumları iyi. Dün geceden bu yana kendileriyle sürekli irtibat halindeydik. Bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi. (İsmail Özdemir)

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2022, 17:34

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER