Büyükşehir Belediyesi NEON(Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Merkezi) tarafından düzenlenen Şehir Teknolojileri 1. Dönem Kursiyerleri Sertifikaları töreni Avlu Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi NEON(Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Merkezi) tarafından düzenlenen Şehir Teknolojileri 1. Dönem Kursiyerleri Sertifikaları töreni Avlu Kongre Merkezi'nde yapıldı.

İlkokul 4. Sınıftan 12. Sınıflara kadar 250 öğrencilenin katıldığı 1. Dönem Kursiyerleri dönem sonu sertifikalarını aldılar.
Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin:"Öncelikle 
 törenine katılan kursiyer öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, NEON eğitmenlerimize ve  değerli personeline teşekkür ediyoruz.
Halen başvuru ve kayıt süresi devam eden 2. Dönem Kursumuz 18.Temmuz'da başlayacak.
Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz'ın en çok önemsediği Belediyemiz çalışmalarının başında NEON Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Merkezi ve burada öğrenci kardeşlerimize verilen Teknoji kursları geliyor. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu Vizyon ve 2023 Hedefleri'ne Balıkesir olarak bizler de ulaşabilmek için bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz. Çağımız Bilgi, İletişim ve Teknoloji Çağı.Ülkemiz ve Şehrimiz Teknoloji tüketen değil üreten niteliğe kavuşmak zorunda. Teknoloji satın alınabilen bir şey değil aslında. Teknolojyi üreten onu sürekli kontrol ettiği için Teknolojiyi satın aldığınız ülkenin yönlendirmesine, bir nevi esaretine girerek ona bağımlı ve muhtaç hale geliyorsunuz. Cumhurbaşkanımızın ısrarla üzerinde durup desteklediği Milli Teknoloji Hamlesi bu nedenle tam bağımsız Türkiye için önemli. Milli Teknoloji alanında mesafe kaettikce ülkemizin uluslararası alandaki onurlu ve örnek alınan bir özelliğe kavuştuğunu hep birlikte görüyoruz. Belediyeciliği sadece yol, su, çöp vs klasik belediye faaliyetleri olarak algılamıyoruz. Hemşehrilerimize özellikle gençlerimize, çocuklarımıza hizmet eden onları geleceğe hazırlamak için faaliyetleri yapmayı en önemli ve en keyif aldım çalışma alanı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu Kurslarımız artarak devam edecek. Kurslarımızda Teknoloji ile tanışan öğrenci kardeşlerimizden bu alanda ısrarla çalışmaya devam etmelerini, Ailelerinden de çocuklarını Teknoloji alanında uzmanlaşmaları için teşvik ve desteklerini esirgememelerini istirham ediyoruz. Teknoloji ve Bilim'e meraklı gözleri pırıl pırıl çocuklarımızı, gençlerimizi gördükçe geleceğe daha emin adımlarla ilerlediğini görüyoruz." dedi.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER