Canbey 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti.

Canbey 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı tebrik etti. 

Milletvekili Canbey 23 Nisan vesileyle yayınladığı mesajında milli egemenlik vurgusu yaparak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Canbey: “23 Nisan, ulusal egemenliğimizin, milli bağımsızlığımızın temellerin atıldığı, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı bu anlamlı gün, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna uzanan yolda, kurtuluş mücadelemizin temelindeki birlik ve beraberlik duygusunun timsali olmuştur. Meclis, kuruluş ve kurtuluşumuzun temel taşıdır. Aziz milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği fedakarlığın temsilidir. 23 Nisan ruhu 101. senesinde de ülkemizde aynı tazeliğini korumaktadır. Milli irade, 101 yıl önce olduğu gibi bugün de egemenliğin sembolü ve tek sahibidir. Hakimiyet milletindir.” ifadelerini kullandı.

23 Nisan’ın çocuklara armağan edilmesinin önemine vurgu yapan Canbey; “Tüm dünya çocuklarıyla birlikte kutladığımız 23 Nisan; yarınlarımız, geleceğimiz olan çocuklarımıza armağan edilen bir bayramdır. Çocuklara verilen değer, geleceğe verilen önemdir. Bizler de bu doğrultuda çocukları en kıymetli varlıklar olarak görüyor; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında çalışıyor, ülkemizi her anlamda en ileri seviyeye taşımaya gayret ediyoruz.” diyen Milletvekili Canbey: “Gazi Meclisimizin 101. kuruluş yıldönümünü idrak ettiğimiz bu günde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

(Mustafa Terzioğlu)

Faruk Türk

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER