CHP'de yaprak dökümü

CHP Balıkesir'de Darmadağın..... Serkan Sarı-Ahmet Akın ikilisinin kişisel hırslarıyla siyaset yerine Büyükşehir Belediye koltuğu için sürüklendikleri iddia edilen kavga ortamı CHP teşkilatlarını uçuruma sürüklemeye devam ediyor.. Başarısız ikilinin "Ben" hastalığı artık saklanamaz hale geldi.. 8 ilçe Belediyesinde 'Hizmet" gündemi yerine İki kafadarın kişisel hırsları ile sadece Büyükşehir Belediyesine yönelik engelleme, kavga gerginlik ve Polemiklerle gündeme gelmesi karşısında Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın hizmet odaklı tavrı karşısında CHP birer birer erimeye devam ediyor. Kavgacı olduğu ileri sürülen Serkan Sarı ile Avare Kasnak Ahmet Akın CHPyi kişisel hırsları ile ilçe Belediyelerinde hizmet üretemez, teşkilatlarında huzur bulamaz bir yapıya soktuğu ifade ediliyor.

CHP'de yaprak dökümü

Balıkesir’de CHP teşkilatında adeta deprem yaşanıyor. Önce Balya ilçe başkanı Avukat Gülizar Yıldız ve sadece birkaç saat sonra ise Havran İlçe Başkanı Naci Savaş görevlerinden istifa etti.

Sabah gazetesinin haberine göre, Balıkesir'de İl Başkanlığını Serkan Sarı'nın yürüttüğü CHP teşkilatlarında çözülmeler başladı. Bazı ilçelerde geçtiğimiz aylarda yaşanan Gençlik kolları krizleri ve toplu istifaların ardından şimdi İlçe Başkanlığı düzeyinde depremler yaşanıyor. Öğle saatlerinde Balya ilçe başkanlığı görevini yürüten genç Avukat Gülizar Yıldız, İlçe Başkanlığından istifa ettiğini partisinin WhatsApp grubundan duyurdu. Beklenmeyen ve şok etkisi yaratan istifanın yankıları sürerken, aynı gün bu kez, CHP Havran İlçe Başkanı Naci Savaş istifa ettiğini yine partinin iletişim grubundan bildirdi.

"AÇIKLAMA YAPACAĞIM"

İlk gelen istifa haberinin ardından Sabah muhabirinin telefonla ulaştığı Balya İlçe Başkanı Gülizar Yıldız, istifası hakkında bilgi vermezken, kısa bir süre sonra detaylı bir açıklama yapacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere, CHP İlçe Başkanı Selim Panç ile ilçe teşkilatında 10 yıl sekreterlik görevi yürüten Burcu Algan arasında kriz yaşanmış ve Panç, yönetim kuruluna dahi danışmadan Burcu Algan'ı görevden almıştı. Bu olay üzerine ise Bandırma gençlik kolları başkan ve teşkilatı topluca istifa etmişti.

KADIN KOLLARINDA DA KRİZ YAŞANMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda CHP Genel Merkezi, teşkilatlarından mahalle temsilcilerini belirlemesini istemişti. Bunun üzerine harekete geçen Bandırma CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı Simge Gürkan Çavuşoğlu, İlçe Başkanı Selim Panç'tan partinin üye listesini talep etmiş ancak Panç listeyi kadın kollarına vermemişti. Üye listesinin kendilerine verilmemesi üzerine Çavuşoğlu, konuyu önce Balıkesir İl Başkanlığına ve ardından Genel Merkeze taşıdı.

Balıkesir İl Başkanlığının devreye girmesinin ardından üye listesi kadın kollarına teslim edildi. Ardı ardına yaşanan bu krizlerin ardından iki ayrı ilçe başkanının aynı gün istifa etmesi "CHP'de neler oluyor" sorusunu gündeme getirdi

Savaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi. "Egzozcu Naci sen neymişsin öyle bir dostlar yoldaşlar yarenler yapmışsın ne mutlu bana ve aileme evet arkadaşlarım 5 yıldır yürüttüğüm Havran İlçe Başkanlığım bugün itibariyle son bulmuştur sabahın 8 de ve aralıksız arıyan ayrılma diyen yoldaşlarım inanki beni çok mutlu ettiniz bu ayrılmak değil sadece nöbet değişimi bu süreçte ilk ilçe başkanı olduğum 2014 yılında İlçe Başkanı oldum o günden bu güne kadar yönetim kurulu arkadaşlarıma ve Havran Cumhuriyet Halk Partili yoldaşlarıma sonsuz teşekkürlerimi bir borç bilir aramızda olmayanlara Allah'tan rahmet dilerim."dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2021, 21:54

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER