DYP Edremit'te sanatçı Onur Akay'ı belediye başkan adayı olarak açıkladı

Altın Plak ve Altın Mikrofon gibi bir çok ödül sahibi olan Türk Sanat Müziği'nin güçlü sesi sanatçısı Onur Akay, siyasete atılarak Edremit’te belediye başkan adayı oldu

DYP Edremit'te sanatçı Onur Akay'ı belediye başkan adayı olarak açıkladı

 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerinde Edremlt'te DYP süpriz yaparak sanatçı Onur Akay'ı aday gösterdi.

İlçede Deva'dan Teyfik Çelikten sonra DYP adayı Onur Akay oldu.

Akay, adaylık sürecini aşağıdaki şekilde açıkladı: "Yerel seçimlere giden süreçte Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz, beni Balıkes2ir’in Edremit İlçesi’ne aday adayı olmadan direk Belediye Başkan Adayı gösterdi.

Sahnelere profesyonel olarak 1993 yılında Balıkesir'in Edremit Körfezi’nde çıkmış ve on altı yaşında Edremit Körfezi'nde ''Körfezin Prensi'' lakabı ile büyük bir ün yapmıştım. Otuz yıldır da Edremit’in Akçay sahilinde yazlığım var. Otuz sene sonra Doğru Yol Partisi’nin beni Edremit’ten Belediye Başkan Adayı göstermesi ise benim için büyük bir onur ve kıvanç vesilesi. Ben belediyeciliğin bir vizyon işi olduğunu ve belediye başkanlarının da vizyonunu, ortaya koydukları projelerin ve verdikleri vaatlerin belirlediğini düşünüyorum. Hayat felsefem verdiğim sözü tutmaktır ve bu nedenle belediyecilik anlayışımdaki en önemli şey verilen sözün tutulması olacaktır. Siyasetle sanat camiası ideolojik olarak farklı temeller üzerine inşa edilmiş olsa da, tarihte birçok kez yollarının kesiştiği görülür. Benim amacım sanatçı payesinin yanına belediye başkanı unvanını eklemek değil. Ayrıca sanat siyasete karışırsa siyaset daha çok insanileşir. Ben Edremitlilerin en mutlu günlerinde hep sahnede oldum. Edremitlilerle çok özel anıları olan biriyim. Öncelikle sizlere hizmet etmem için beni aday gösteren Doğru Yol Partisi Genel Başkanı Çetin Özaçıkgöz ve Doğru Yol Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Perran Yeşeren’e gönülden teşekkür ediyorum. Aynı ilçede birlikte yaşamaktan büyük mutluluk ve onur duyduğum Edremit sevdamı bilen, duyan değerli Edremitli büyüklerimin ellerinden, Edremitli küçüklerimin de gözlerinden öper, dualarını beklerim. En içten sevgi ve saygılarımla"

( Ayşegül Baykara)

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2023, 17:46

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER