Edremit'te dolandırıcılara büyük darbe

74 yaşındaki kadını kandırarak 2 milyon TL değerinde ki (41) parça ziynet eşyasını çalan kişiler polisin koordineli çalışması sonucu Şanlıurfa'ya giderken Adana’nın Pozantı ilçesinde kovalamaca neticesinde kıskıvrak yakalandılar.

Edremit'te dolandırıcılara büyük darbe

Son dönemde kendilerini hakim/savcı/polis olarak tanıtan, özelikle yaşlı vatandaşlarımızı hedef alarak dolandıran şahıslara yönelik yapılan titiz çalışmalar neticesinde (3) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alındı.
 
11.01.2023 günü Kocaeli’den Edremit ilçesine (3) şahsın gelerek Edremit ilçesinde ikamet eden (74) yaşındaki yaşlı kadını kendilerini polis/savcı olarak tanıtarak vatandaşımıza ait içerisinde antika ve ziynet eşyası bulunan yaklaşık 2 milyon TL değerinde ki (41) parça ziynet eşyasını aldıkları ihbar edilmesi üzerine Edremit İlçe Emniyet Müdürlüğü, Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü ve Adana İl Emniyet görevlilerince müşterek ve koordineli bir çalışma başlatıldı.
Edremit ilçesinde ikamet eden yaşlı kadından 2 milyon TL değerindeki ziynet eşyaları aldıkları tespit edilen Musa Ö. (61), Mahmut Ruhi Ö. (30) ve Mehmet T. (48) isimli şahısların özel bir araç ile Adana üzerinden Şanlıurfa iline gittikleri tespit edilmesi üzerine Edremit ilçe Emniyet Müdürlüğü tarafından Adana Emniyet Müdürlüğü görevlilerine bilgi verilerek şüpheli şahıslar Adana’nın Pozantı ilçesinde kovalama neticesinde kıskıvrak yakalandılar. Yakalanan şahısların üzerinde ve araçlarında yapılan aramada Edremit ilçesindeki yaşlı kadına ait  (41) parça altın, inci ve çeşitli ziynet eşyaları ele geçirildi. Ele geçirilen ziynet eşyalarının yaşlı kadına teslim edildiği öğrenildi. Yakalanan şüpheliler ise adliye sevk edilerek tutuklandı.

(Faruk Türk)

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2023, 19:24

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER