Filistin'de Hayatını Kaybedenler İçin Saygı Duruşu

Filistin'de Hayatını Kaybedenler İçin Saygı Duruşu

Filistin'de Hayatını Kaybedenler İçin Saygı Duruşu
İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; Filistin halkına yönelik gerçekleştirilen işgal girişimi sonucunda başta çocuklar olmak üzere hayatını kaybedenler için Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesinde bayrak törenine katılarak öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.
İsrail tarafından sivillere yönelik gerçekleştirilen ve son olarak 17 Ekim 2023 tarihinde hastaneye yapılan saldırılar sonucunda hayatını kaybedenler ve yaralananlardan dolayı Filistin halkının acılarını paylaşmak için ülkemizde üç gün millî yas ilan edildi.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bütün çocukların ve ailelerinin ırk, din veya siyasi görüşü ne olursa olsun ayrım yapılmadan güvenliklerinin sağlanması, sağlıklarının ve yaşam haklarının korunması, her türlü şiddet, zulüm ve sömürüye karşı tedbir alınmasının temel insani sorumluluklarımız olduğu vurgulandı.
Filistin halkına yönelik tüm dünya insanlarının vicdanını derinden yaralayan saldırılarda, özellikle çocuklar olmak üzere yaşamını yitirenler için Balıkesir'de tüm temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında bayrak törenlerinde 1 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER