Geleneksel Çocuk Oyunları’nda ödül heyecanı

Geleneksel Çocuk Oyunları’nda ödül heyecanı

Balıkesir’in Edremit Geleneksel Çocuk Oyunları’nın dereceye giren öğrencileri ödüllendirildi.

 Edremit Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen törene Kaymakam Ahmet Odabaş, İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek ve Gençlik ve Spor Müdürü Fethi Bilge ve diğer yetkililer katıldı.

Geleneksel Çocuk Oyunları’nın önemine dikkat çeken İlçe Millî Eğitim Müdürü Yakup Özbek,

“Burada önemli olan derece elde etmek değil bu müsabakalarda yer alan evlatlarımızın kültürel değerlerimizi gelecek nesillere aktarmasını sağlamaktır. Öğretmenlerimizin desteği, kıymetli velilerimizin ilgisiyle bu amacımıza ulaştığımızı düşünmekteyim. Oyunların çocuklarımızın psikolojisine, iletişim becerilerine olan olumlu tesirlerine ilişkin pek çok akademik araştırma bulunmaktadır. Geleneksel oyunlarımızı diğer kültürlere ait oyunlardan ayıran hususlardan birisi de paylaşmaya dayalı olmasıdır."dedi

9. kez düzenlenen oyunlarda “Yağ Satarım-Bal Satarım”, “Mendil Kapmaca” ve “Yakan Top” gibi geleneksel oyunlarımızın yanı sıra futbol kategorisinde de müsabakalar düzenlendi.

  27’si ilkokul 7’si ortaokul olmak üzere 34 farklı okuldan toplam bin 416 öğrencinin mücadele ettiği yarışmalarda dereceye giren öğrencilere kupaları protokol üyeleri tarafından verildi.

 Törene velilerinde katılması çocuklarının başarıları ile gururlanmaları nedeniyle ayrı bir heyecan yaşamalarına neden oldu.

(Ayşegül Baykara)

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2022, 16:38

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER