İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezi'nde kursa katılarak belge aldılar

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezi'nde kursa katılarak belge aldılar

Zamanında ve bilinçli yapılan ilk yardımın hayat kurtardığı gerçeğinden hareketle; İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlk Yardım Eğitim Merkezinde, 03-04 Ocak 2023 tarihlerinde açılan eğitimleri tamamlayarak "İlk Yardımcı Belgesi" almaya hak kazanan kursiyerlere belgeleri takdim edildi.
İki gün süren uygulamalı ilk yardım eğitimlerinde genel ilk yardım bilgileri ile birlikte solunum yolu tıkanıklığı, kanamalar, şok, bilinç durumu bozuklukları, yaralanmalar, yanık, sıcak çarpması, kırık, çıkık, burkulma, donma, zehirlenme, böcek sokması, boğulma gibi pek çok başlıkta hayat kurtaracak müdahaleler öğretiliyor. İlk yardım eğitimleri yalnızca öğretmen ve yöneticilerle sınırlı tutulmuyor, mümkün olduğunca çok sayıda kişinin faydalanması amaçlanıyor. Aile okulu projesi kapsamında veliler ve öğrenciler de eğitimlerden yararlanıyor.
Bu kapsamda; İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serkan Kadir Keskin ve Kızılay Balıkesir Şube Başkan Vekili Serkan Güler'in katılımı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen tören ile il protokol üyelerinin eşleri ve gönüllü olarak katılım sağlayan kursiyerlere başarıyla tamamladıkları ilk yardım eğitimi sertifikaları takdim edildi, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı ve İl Sağlık Müdürü Uzman Doktor Serkan Kadir Keskin törende gerçekleştirdikleri konuşmalarda ilk yardımın ve ilk yardım eğitiminin önemine vurgu yaptı.

(Bekir Terzioğlu)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER