Kamu Hizmetleri Değerlendirildi 

Kamu Hizmetleri Değerlendirildi 

Balıkesir genelinde sunulan kamu hizmetleri ile kamu yatırımlarının genel değerlendirmesi, sunulan hizmetlerin en kısa sürede ve kaliteli bir şekilde sürdürülmesini sağlamaya yönelik konuların görüşüldüğü bir toplantı yapıldı. 

Vali Hasan Şıldak başkanlığında Valilik Kocaseyit Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcıları Mustafa Çek, Şükrü Kara, Gülihsan Yiğit, Turgay Hakan Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Tarım İl Müdürü Erkan Alkan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Sadullah Özel, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serkan Kadir Keskin, Defterdar İzzet Patan, Vergi Dairesi Başkan Yardımcısı Ali Gündoğdu ve İl Müftüsü Celal Sürgeç katıldı. 

Vali Hasan Şıldak kurum temsilcilerine tek tek söz verdiği toplantıda; varsa sorunlar ve bunlara yönelik çözüm önerileri, hizmetlerin yürütülmesindeki ihtiyaçlar, yatırımlar, yürütülen ve planlanan projelerin genel durumu görüşüldü. Hizmetlerin yürütülmesinde kurumlar arası koordinasyonun önemine değinen Şıldak, yüzyüze eğitimin başlaması ile birlikte İlimize gelen üniversite öğrencilerinin oluşabilecek barınma sorunlarının giderilmesi konusunun özellikle üzerinde durdu. Öğrencilerin varsa sıkıntılarının hızlıca giderildiği ve gerek kamu kurumlarının misafirhanelerinde gerekse otellerde kalmalarının sağlanması ile Balıkesir’de konu ile ilgili sorun yaşanmayacağı belirtildi. 

Kamu kurumlarına bağlı hizmet binaları, lojmanlar ve okulların durumları ile ilgili de bilgi alan Vali Şıldak, iyileştirme, güçlendirme ve yeniden yapım çalışmalarının ivedi şekilde sonlanmasının hizmetlerin aksamaması konusunda önemli bir tedbir olduğunu bildirdi. Yürütülen projelerin güçlendirilmesi için kurum temsilcileriyle ilgili bilgi alışverişinde bulunan Şıldak, ortak akıl oluşturulması ile Balıkesir’de bir hizmet atağı oluşacağını belirtti. Toplantı ile kronik olmuş hizmetlerin yürütülmesinde ve sorunların çözümüne yönelik çalışmaların aksamasının önüne geçilmesi amaçlandı. 

Toplantı sonunda genel bir değerlendirmede bulunan Vali Şıldak Balıkesir’in çok yönlü geniş alana sahip bir şehir olduğunu söyledi. Kulaç atacak çok alan olduğunu ekleyen Şıldak,  “Sorunlara çözüm üretmek önemli bir konu. Ancak çözümün gerekçesi olan sorunun tespit edilmesi en önemli husus. Sorunu objektif olarak hızlıca tespit edip onunla ilgili araçlara ve onu çözecek metotlara başvurmamız gerekiyor. İlimizde de bütün kesimlerde çok güzel bir çalışma ortamımız olduğunu düşünüyorum. İlde bir bütünlük ruhu, ortak akıl yaklaşımı fazlasıyla mevcut. İlimizin genel idaresi, kurumlar arasındaki yatırımlar, kamu hizmetlerinin iyileştirilmesi, vatandaşımıza daha iyi bir hizmet sunulmasının gerçekleştirilmesi için çaba gösteriyoruz. Benim de en çok önem verdiğim konulardan biri hizmetlerin iyi bir koordinasyonla ve zamanında, nezaketli bir dille vatandaşla buluşturulması. Bir yerde yeniliğe ihtiyaç varsa o yeniliği ortaya biz koymalıyız. Kamunun öncülük etmesi gerekir. Hem alanda bulunarak, hem de kurumların çalışmalarına destek vererek proaktif bir şekilde bir günümüzü bile boş geçirmemeliyiz.” şeklinde konuştu.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER