Mehmet Ertaş: "Sokak hayvanları yalnız kalmayacak"

Ertaş:"Sokak hayvanlarına sahip çıkacağız"

Mehmet Ertaş: "Sokak hayvanları yalnız kalmayacak"

Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Belediye Başkan Adayı Mehmet Ertaş;  Kedi ve köpek gibi sahipsiz sokak hayvanlarının kentlerde hayatlarını sürdürmeleri için gerekli tüm tedbirleri alacaklarını söyledi. 
Hayvan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin hayata geçirilmesi için gerekli tüm adımları atacağını dile getiren Ertaş;” Belediyemiz bünyesinde, hayvanların rehabilitesini sağlayan tedavi ve yeniden canlandırma merkezini Çıkrıkçı Barınağını tam anlamıyla faaliyete sokacağım” dedi. 
Çıkrıkçı Barınağını tam faaliyete sokarken, Körfezdeki hayvanseverler, aktivistler ve dernekler ile iş birliği yapacağının altını çizen Ertaş; Edremit Belediye Başkanı olduğu gün itibariyle hayvan hakları konusunda faaliyet gösteren sivil toplum örgütleri ile işbirliği içerisinde çalışmasını sağlayacağını hatırlatan Ertaş; “  Kedi ve köpek gibi sahipsiz sokak hayvanlarının kentlerde hayatlarını sürdürmeleri için gerekli tüm tedbirleri alacağız. Sokak hayvanlarının sahiplendirilmesine yönelik etkinlikler ve kampanyalar düzenleyeceğiz. Bunlar için, belediye birimlerinin, gönüllü yurttaşlar ile birlikte çalışmasını teşvik edeceğiz” diye konuştu.

Ertaş;" Günlük ziyaretlerimiz kapsamında meclis üyesi adayı yol arkadaşlarımla birlikte Edremit Beldeleri Sokak Hayvanları Koruma Derneğimizi ziyaret ettik. Güzel ilçemizde birlikte yaşamaktan keyif duyduğumuz patili dostlarımız ve onların her ihtiyacına yetişmeye çalışan değerli dernek üyelerimize başkanımız Hüseyin Akyüz nezdinde teşekkür ederim" dedi.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER