Minibüslü dilenci Ayvalık zabıtasına yakalandı

Onun minibüsü de varrrr, güzel mi güzellll....Dilenci mi yalan da varrr yalan....

Minibüslü dilenci Ayvalık zabıtasına yakalandı

 Çöp konteynerlerinden ekmek toplayıp yiyor taklidi yapan dilenciyi takibe alan zabıta, duygu sömürüsü yaptığını anlayınca, "Gel bakalım"dedi.

 Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; araç trafiğinin bulunduğu cadde ve sokaklarda çöp konteynerlerinden topladıkları ekmekleri yiyormuş gibi görünüp, bu durumu gören vatandaşların dayanamayarak karınlarını doyurmaları için para verdikleri dilencilere Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesindeki ekipler “dur” dedi.

 

Zabıta ekipleri; Adana, Osmaniye, Hatay gibi kentlerden yazlık beldelere kendilerine ait minibüslerle gelerek, hep aynı taktiği kullanıp, vatandaşların duygularını sömüren dilencilere yönelik harekete geçti.

Ayvalık’ın Sefa-Çamlık, 150 Evler, Aliçetinkaya mahallelerinin yanı sıra Cunda Adası eski yol ve sahil bölgelerinde yaptıkları operasyonlarla yakalanan dilenciler, kendilerine ait minibüslerle şehir dışına gönderildi.

Ayvalık Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, organize dilendiricilerin sahip oldukları minibüsleri İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bildirerek, ilçe sınırları içinde görülmesi halinde yasal işlemler yapmaları yönünde bilgilendirdi.

Vatandaşlar ise, mevcut yasaların caydırıcı olmaması nedeniyle bu tür insanların dilenciliği meslek haline getirdiklerine işaret ederek duygu sömürücülere yönelik mücadele de yaptırım şartlarının ağırlaştırılmasını istedi.(Suat Salgın)

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2023, 18:23

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER