Okullarda İkinci Dönem İçin Ders Zili Çaldı

Okullarda İkinci Dönem İçin Ders Zili Çaldı

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen 2 deprem sonrası ara verilen 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde bugün öğrenciler ders başı yaptı ve sınıflarına kavuştu.

6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ilde hissedilen deprem sonrası ara verilen 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci yarısı Balıkesir’de başladı.

Öğrenciler sabahın erken saatlerinde okullarına geldi. Öğrenciler arkadaşlarıyla özlem giderdi, bahçede zil çalana kadar oyunlar oynadı. Balıkesir depremin yaralarının sarılması için 1183 afetzede misafir öğrenciye de kucak açtı. Okullara kaydolan öğrencilerin yeni döneme yeni okullarında başlamaları için gerekli tüm hazırlıklar yapıldı.

İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Bigadiç Çağış İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret ederek 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminin hayırlara vesile olmasını, birlik ve beraberlik içinde tamamlanmasını diledi. Ali Tatlı, zor günlerin birlikte aşılacağına inancının tam olduğunun altını çizdi. Bakanlığın talimatları doğrultusunda eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması konusunda somut bir adım daha atılarak Balıkesir’de toplam 38.547 okul öncesi öğrenciye bugünden itibaren yemek hizmeti verilmeye başlandığını belirtti.

Ali Tatlı, Balıkesir adına gösterilen özveri ve çabalardan dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2023, 13:24

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER