Serkan Sarı'dan salgın uyarısı

Serkan Sarı'dan salgın uyarısı

CHP BALIKESİR MİLLETVEKİLİ SERKAN SARI’DAN ULUSAL SALGIN UYARISI

  • “AKP İKTİDARI VATANDAŞIN RUH SAĞLIĞINI BOZUYOR”
  • “AKP POLİTİKALARININ ÇÖZÜMSÜZLÜĞÜ ŞİDDETİ KÖRÜKLÜYOR”

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, AKP iktidarının ruh sağlığını bozduğunu söyledi. CHP’li Sarı, “Ekonomik ve sosyal buhran yüzünden ulusal bir salgınla karşı karşıyayız” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında hayat pahalılığı ve enflasyon altında ezilen insanların, işsiz gençlerin ruhsal bunalım salgını tehdidiyle karşı karşıya olduğuna belirtti. Son 2 haftada yaşanan 9 olayda yaşları 14 ila 17 arasındaki çocukların silahlı olaylara karışarak cinayet faili olduklarına dikkat çeken CHP’li Serkan Sarı, ekonomi, eğitim, adalet ve hukuk politikalarındaki çözümsüzlüğün toplumda şiddeti körüklediği vurguladı. “AKP iktidarı vatandaşlarımızın ruh sağlığını da bozuyor” diyen Serkan Sarı şöyle devam etti:

“RUHSAL BUNALIM SALGININI AKP YARATTI, AKP BÜYÜTÜYOR”

“AKP iktidarı vatandaşlarımızın ruh sağlığını da bozuyor. Yarattığınız ekonomik ve sosyal buhran yüzünden ulusal bir salgınla karşı karşıyayız. Hayat pahalılığı ve enflasyon altında ezilen insanlarımız, işsiz gençlerimiz ruhsal bunalım salgınının tehdidiyle karşı karşıya. Baskıcı ve gerici eğitim sisteminizle çocuklarımızın ruhsal dengesini bozdunuz, gencecik çocuklarımız silahlı saldırılara karışıyor. İki haftada yaşanan 9 olayda yaşları 14 ila 17 arasındaki evlatlarımız anne, baba, kardeş ya da akraba katili oldular. Ekonomi, eğitim, adalet ve hukuk politikalarınızdaki çözümsüzlüğünüz toplumda şiddeti körüklüyor. Kadın cinayetleri artarak devam ediyor. Çocuklarımız cinsel istismara uğruyor, failleri cezasız kalıyor. Ruhsal bunalım salgınını siz yarattınız ve siz büyütüyorsunuz. Uyarıyoruz: Şatafatlı saltanatınıza son verin ve hızla büyüyen bu salgını durdurun.”

 

...

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER