Suya Yüzde 50 İndirim Önergesi Gündeme Alınmadı

Yerel yöneticilerin tepkisi ile Balıkesir Türkiye’nin En Pahalı Suyunu Kullanmaya Mahkum Edildi

Suya Yüzde 50 İndirim Önergesi Gündeme Alınmadı

Görüntü için:Suya Yüzde 50 İndirim Önergesi Gündeme Alınmadı: Balıkesir Türkiye’nin En Pahalı - YouTube

BASKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda CHP ve İYİ Parti’li Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri’nin verdiği suya yüzde 50 indirim önergesi gündeme alınmaması üzerine tepkiler yükseldi. AKP ve MHP'li meclis üyeleri salonu terk etti. Üstüne bir de salonun ışıkları kapatılarak, Millet İttifakı meclis üyeleri karanlıkta bırakıldı ve toplantı sabote edildi.

Bakılesir Büyükşehir Meclisi’nde gerçekleştirilen BASKİ Genel Kurul toplantısında, CHP ve İYİ Parti’nin suya yüzde 50 indirim önergesi gündeme alınmadı. AKP ve MHP gurubunun bu antidemokratik tutumuyla Balıkesir ve ilçelerinde yasayanlar Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanmaya mahkum edildi. CHP ve İYİ Parti’li Belediye Başkanları ve Meclis Üyeleri, Balıkesir halkının haklarını korumasını engelleyen Cumhur İttifakı üyesi belediye başkanlarını, meclis üyelerini ve BASKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılmayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı bu yanlıştan dönmeye davet etti.

10 KASIM KONUŞMASI MECLİSİ GERMİŞ, CHP VE İYİ PARTİ SALONU TERK ETMİŞTİ

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda, grubu bulunan partilerin sözcülerinin 10 Kasım Atatürk’ü anma konuşmalarında, AKP Grubu Sözcüsü ve Meclis Üyesi Mehmet Birol Şahin’in “Sürekli Atatürk, Atatürk diyerek, Atatürk’ün veciz sözlerini sloganlaştırarak, onun mirasına, onun hatırasına sahip çıkamayız. Biz bu kavramları lafla istismarını yapmadan hızla yerel yönetimlerde icraatlarımızla, genel yönetimlerde her alanda gerçekleştirerek çalışıyoruz” sözlerine CHP ve İYİ Parti Grubu tepki göstererek meclis salonunu terk etmişlerdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2022, 14:41

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER