Vali'den Kurban Bayramı Mesajı

Vali'den Kurban Bayramı Mesajı

Milletimizin birlik ve beraberliğinin perçinleştiği, milli ve manevi duygular ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışma duygularının zirveye ulaştığı bir Kurban Bayramı'na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Bayramlar; insanı insan yapan değerlerin yoğun olarak yaşandığı, mutlulukların paylaşıldığı, sevgi ve saygının pekiştiği, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk duygularının güçlendiği, dargınlık ve kırgınlıkların unutulduğu, herkesin birbirine hoşgörü ile baktığı müstesna günlerdir.

Fakiri, kimsesizi, yetimi, öksüzü ve yaşlıyı her zaman bağrına basmış bir toplumun fertleri olarak, milli ve manevi değerlerimizi kuşaktan kuşağa aktarmalıyız. Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza ve gençlerimize bayramların toplumumuza kazandırdığı değerleri anlatmalı ve yaşayarak öğretmeliyiz.

Bütün vatandaşlarımızın bayram süresince koronavirüs tedbirlerine titizlikle uymalarını, ziyaretlerde tedbirleri elden bırakmamalarını, kapalı alanlarda  maske, mesafe ve temizlik kurallarına hassasiyetle uyarak, mücadelede arzu ettiğimiz başarıyı yakalamak için sabır ve gayret göstermelerini istirham ediyorum. Salgına karşı en etkili çözüm olan aşı konusunda Kurban Bayramı öncesinde bütün vatandaşlarımızı bir kez daha aşı olmaya davet ediyorum. Bayrama aşıyla girelim.

Vatandaşlarımızın bayramlarını huzur ve güven ortamında geçirmeleri ve sevinçlerimizin acıya dönüşmemesi için, Valiliğimizce bütün tedbirler alınmıştır.

Bayram nedeniyle, artacak trafik yoğunluğuna karşı, Balıkesir genelinde trafik kontrolleri hassasiyetle yürütülecektir. Trafiğe çıkacak sürücülerimizden trafik kurallarına özen göstermelerini bekliyorum. Kurallara uyalım ki, bayramı bayram tadında kutlayalım. Sevinçlerimiz acıya dönüşmesin.

Bu duygu ve düşüncelerle; Balıkesirli hemşehrilerimin Kurban Bayramını içtenlikle kutluyor, bayram günlerinin sevinçlere ve mutluluklara vesile olmasını diliyor, bütün vatandaşlarımızın sağlıklı, huzur içinde bir bayram geçirmelerini temenni ediyorum.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER