Vali Hasan Şıldak, kutlama mesajı yayınladı

Vali Hasan Şıldak,18 Haziran Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın 40. yıl dönümü kutlama mesajı yayınladı

Vali Hasan Şıldak, kutlama mesajı yayınladı

"Mavi vatan sınırlarını üstün bir görev anlayışıyla koruyan, vatanımızın bölünmez bütünlüğü, ülkemizin bekası yolunda fedakârca çalışan Sahil Güvenlik Komutanlığımız üstlenmiş olduğu görev ve sorumlulukları, her kademedeki nitelikli ve donanımlı personeliyle başarıyla yerine getirmektedir.

Sahil Güvenlik Komutanlığımız, deniz yetki alanlarımızın emniyetinin sağlanmasında ve ulusal çıkarlarımızın korunmasında en büyük güvencemizdir. Dinamik ve profesyonel personeliyle, yerli ve milli gemileriyle, son teknoloji cihazlarla donatılmış uçar unsurları ve araçlarıyla kıyı sırlarımızın yılmaz bekçileridir.

Denize kıyısı bulunan bütün illerimizde, Sahil Güvenlik Komutanlıklarımız, kıyılarımızın güvenliğini,  denizlerimizde emniyet ve asayişin sağlanması, kamu düzeninin korunması, yasadışı göç ve kaçakçılıkla mücadele, doğal afetlerde yardım, çevre ve deniz kirliliği ile mücadele, stratejik öneme sahip tesislerin korunması ve arama kurtarma faaliyetleri ile geniş bir sahada görev yapmaktadır.

Her geçen gün teknik kapasitesini genişleten yapısıyla, özellikle küresel çapta etki yaratan çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen Sahil Güvenlik Komutanlığımız, bugün olduğu gibi bundan sonra da başarılı çalışmalarına yenilerini eklemeye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle Sahil Güvenlik Komutanlığımızın 40’ıncı kuruluş yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimize minnet ve şükranla anıyor, bütün mensuplarına sağlık ve başarılar diliyorum."

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER