Bandırmaspor Kulübü Başkanı Onur Göçmez İstifa Etti

Bandırmaspor Kulübü Başkanı Onur Göçmez İstifa Etti

Göçmez yaptığı açıklamada, "Değerli Bandırma spor camiası ve spor kamuoyu; Öncelikle ülkemizin yaşadığı deprem felaketi nedeniyle hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Görev aldığım 5 yıllık süre içinde Bandırma spor tarihinin en önemli başarılarını görme mutluluğunu ve gururunu yaşadım ve yönetim kurulu üyeleri arkadaşlarımla birlikte Bandırma spor’u önemli bir noktaya taşıdık. Şu anda da Bandırma spor olarak tarihimizin en önemli seviyesinde mücadele ediyoruz.

Başkanlık yaptığım dönemde icralar, transfer yasakları, pandemi süreci, enflasyonist ortam, döviz kurlarında oluşan dalgalanmalar vb. ekonomik anlamda sorun oluşturacak bir çok dönemi yönetim ve taraftarımızın desteği ile aştık. Geldiğimiz noktada Bandırma spor’un hiçbir futbolcuya ve Başkanına borcu yoktur. İcra dosyası bulunamamaktadır.

Başkan olarak vermiş olduğum tüm sözleri yerine getirmenin huzuru içinde bir karar alıyorum.

İş dünyamdaki yoğun gelişmeler ve yurtdışı yatırımları sebebi ile daha fazla yurtdışında olacağım. Bandırma spor Başkanlığı gibi önemli bir makamı yönetmek için Bandırma’da yeterince zaman geçiremeyeceğimden ve kaliteli zaman ayıramayacağımdan Bandırma spor Başkanlığından ve Yönetim Kurulu üyeliğinden 16.02.2023 tarihi itibarı ile ayrıldım.

Dün yapılan yönetim kurulu toplantımızda sezon sonunda yapılacak olan seçimli olağan genel kurul toplantısına kulübümüzü Gürel Soylu başkanlığında mevcut yönetim kurulu üyelerimiz götürecektir. Geçmişte de olduğu gibi mevcut yönetime içeride ve dışarıda maddi manevi her türlü desteğim sezon sonuna kadar devam edecek olup verilen maddi manevi taahhütler bizlerin garantisi altında olacaktır. Sezon başındaki hedeflerin gerçekleşmesi için de aynı şekilde yönetimimiz ve futbol takımımız sonuna kadar mücadele edecektir.

30 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimli olağan genel kurul öncesi seçime girecek adayların cesaretlendirilmesi, destek verilmesi, yönetimlerini oluşturması, plan yapması için önlerinde uygun bir zaman dilimi bulunmaktadır.

Her zaman ifade etmeye çalıştığım, sürekli altını çizdiğim şehrin dinamiklerinin devreye girmesi zamanı gelmiştir. Bizim elimizi taşın altına soktuğumuz dönemde 3.lige düşme tehlikesi olan takımdan şu anda süper lig hedefini kovalayan bir takıma dönüşen, 2 modern idman sahasına sahip olan, Bordo Kutu markası ile e-ticaret sektörüne adım atan ve U19 da şampiyonluğu kovalayan bir takım organizasyonuna dönüşen şehrin takımı ve en önemli markası Bandırma spor’a şehrin dinamikleri ve dengesi gereken değeri verecek ve bu zaman diliminde gerekli aksiyonları alacaktır. Bunun için şehrin dinamiklerinin önünde yeterince zaman vardır. Bandırma spor taraftarının da bunu takip etmesi ve desteklemesi elzem bir konudur!

Son olarak; Balıkesir Valimiz Sn. Hasan Şıldak’a, Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Yücel Yılmaz’a, Bandırma Belediye Başkanı Sn. Tolga Tosun’a, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen isim sponsoru ve forma sponsorlarımıza, reklam desteği veren tüm firmalarımıza, değerli basın çalışanlarımıza teşekkür ederim.

En büyük teşekkür ise kıymetli taraftarımıza, kulüp çalışanlarımıza ve mücadeleleri ile Bandırmaspor’a değer katan futbolcularımız, aileleri ve teknik heyetlere.… Bugüne kadar bana desteğini hiç esirgemeyen gencinden yaşlısına tüm taraftarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. Çocuklarımıza ve kadınlarımıza bize desteklerinden dolayı ayrıca teşekkürü bir borç bilirim. Sizler en büyük değerlerimizsiniz. Saygılarımla."dedi

(Mustafa Yamaner)

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2023, 11:07

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER