Burhaniye Belediyesi, bağımlılıkla mücadele semineri düzenledi

Burhaniye Belediyesi, bağımlılıkla mücadele semineri düzenledi

Burhaniye Belediyesi, Adalet Bakanlığı Burhaniye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nde denetimli serbestlik tedbiri uygulanan kişilerin ailelerine, bağımlılıkla mücadelede ailelere destek olmak amacıyla seminer düzenledi.

Bağımlılık, Dünya Sağlık Örgütü tarafından önemli bir halk sağlığı sorunu olarak tanımlanıyor. Burhaniye Belediyesi bu soruna duyarsız kalmayarak, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı Kadın Danışma Merkezi’nde görev yapan Sosyolog ve Aile Danışmanı Deniz Akcan Orcan tarafından seminerler düzenliyor.

"Aile Bağımlılık ve Ebeveyn Eğitimi" başlıklı sunumda, bağımlı ailelerine yönelik aile içi iletişimin önemi, iyi bir ebeveyn olmanın yolları ile bağımlılığın biyolojik, psikolojik ve sosyolojik yönleri ele alındı. Ayrıca, aile içindeki bir ferdin madde bağımlılığı tedavi sürecinde başarılı olmasını sağlayan aile destek davranışları üzerinde duruldu.

Burhaniye Belediyesi, düzenlediği bu tür seminerlerle toplumun sağlıklı bireyler yetiştirmesine katkı sunmayı amaçlayarak bağımlılıkla mücadelede ailelerin rolünü güçlendiriyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2024, 12:42

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER