Burhaniye Cumhuriyet coşkusunu Moğollarla taçlandırdı

Burhaniye Cumhuriyet coşkusunu Moğollarla taçlandırdı

Türk müziğinin 55 yıllık çınarı Moğollar, sevilen şarkılarını Burhaniye’de Cumhuriyetin 100. Yılı kutlamalarında söyledi.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Burhaniye’de birçok etkinlikle kutlanırken, Moğollar konseri ile taçlandı.

BURHANİYE’DE MOĞOLLAR RÜZGÂRI

Konser başlamadan önce sahneye çıkarak ; "Laik, Demokratik Türkiyenin Cumhuriyeti'inin 100. Yıl kutlamasına hoş geldiniz" diye vatandaşa seslenen Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, "Cumhuriyetimizin temel değerlerine sıkı sıkı bağlı kalarak birlikte daha güzel günleri inşa etmeliyiz.

Cumhuriyet Atatürk gibi olmak, Atatürk gibi düşünmek demektir. 100. Yılın önemini idrak ederken, Cumhuriyetimizi daha da ileriye taşıyalım, Türkiye Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun" dedi.

Alkışlarla sahneden inen Başkan Deveciler'in ardından sahneye Moğollar çıktı. Moğollar, sevilen ve yıllara meydan okuyan Dinleyiverin Gari, Issızlığın Ortasında, bir şey Yapmalı, Ağrı Dağı Efsanesi, Devlerin Aşkı, Geri Sar gibi unutulmaz şarkılarını vatandaşların alkışları eşliğinde seslendirirken uzun yıllar hafızalardan silinmeyecek bir sahne performansı sergiledi. Türk bayrakları ile şarkılara eşlik eden vatandaşlar Cumhuriyet coşkusunu tek yürek yaşadı.

Moğollara teşekkür plaketini vermek üzere sahneye çıkan Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, grup üyelerine plaket, çiçek, yöresel ürünlerden oluşan hediye paketi verirken eşsiz sahne performansları için sevilen gruba tüm Burhaniyeliler adına teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2023, 18:32

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER