Balıkesir Ortak Sınavlara Hazırlanıyor

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, Ölçme ve Değerlendirme Merkezini ziyaret ederek Millî Eğitim Bakanlığımızın ülke genelinde ortaokul ve liselerde bu yıl ilk kez gerçekleştirecek olduğu ortak sınavlar ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Balıkesir Ortak Sınavlara Hazırlanıyor

Millî Eğitim Bakanlığımız tarafından öğrencilerimizin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla ilk kez ortaokul 6. sınıfların "Türkçe" ve "Matematik" dersleri ile lise 9. sınıfların "Türk Dili ve Edebiyatı" ve "Matematik" derslerinin ikinci yazılı sınavları "ülke genelinde ortak sınav" olarak düzenlenecek.

Bu kapsamda; Balıkesir'de, 6. sınıf Türkçe ve Matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı, 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ortak sınavlar yapılacak. Bakanlığımızca hazırlanan sorular okullarımıza teslim edilecek ve sınav, okullarımız tarafından uygulanacak. Sınav evrakı, il ölçme değerlendirme merkezlerince değerlendirilecek.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı; Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından ortak yazılı olarak yapılacak olan sınavlar için basımı gerçekleştirilen cevap kağıtları ile ilgili hazırlık sürecini yerinde gözlemleyerek Ölçme ve Değerlendirme Merkezi Müdürü Tuncay Balyemez'den çalışmalarla ilgili bilgi aldı

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2023, 13:37

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER