Edremit'te kaçak hayvan ticaretine jandarma operasyonu

Balıkesir’in Edremit ilçesinde jandarma, bakanlıkça izin alınmadan hayvan ticareti yapıldığı istihbaratı üzerine düzenlediği operasyonda, bir kişiyi gözaltına alırken, 58 cins köpek ve uyuşturucu madde ele geçirdi.  
  Edinilen bilgiye göre, Balıkesir İl Jandarma Komutanlığınca, 5607 Sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanuna Muhalefet kapsamında Türkiye’ye orjin belgesi, faturası, sağlık belgeleri, aşıları tam olarak yapılmamış hayvanlar ile bakanlıkça izin alınmamış ev hayvanı üretim yerindeki kedi ve köpekler haricinde canlı hayvan satışına yönelik yapılan istihbari çalışmalar sonucunda Edremit’te bir çiftliğe baskın düzenledi. İzinsiz, sağlıksız ve kötü koşullarda hayvan yetiştirerek hayvan ticareti suçu işlediği tespit edilen olayla ilgili olarak bir kişi yakalandı.
  Operasyon kapsamında, 58 adet cins köpek, 1 adet kertenkele, 1 adet kırkayak, 2 gram bonzai, 1 adet sentetik uyuşturucu hap, 2 adet uyuşturucu kullanma aparatı ve 1 adet av tüfeği ele geçirdi. Yakalanan şüphelinin işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2024, 13:15

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER