Geleceğe Yeni Hafızlar Yetiştiriliyor

Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi ile Geleceğin Başarılı Hafızları Yetişiyor

Geleceğe Yeni Hafızlar Yetiştiriliyor

Örgün eğitimle hafızlık eğitimi çalışmalarının birlikte yürütüldüğü "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" Susurluk İmam Hatip Ortaokulunda başarıyla sürdürülüyor.
İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı; ilçe ziyaretleri kapsamında Susurluk İmam Hatip Ortaokulunu da ziyaret ederek 2020-2021 eğitim öğretim yılında Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün başlatmış olduğu, Susurluk Müftülüğü iş birliği ile hayata geçirilen "Hafız Yetiştirme ve Akademik Başarıyı Destekleme Projesi" ile ilgili bilgi aldı.
2022-2023 eğitim öğretim yılında hafızlık eğitimini tamamlayan 3 öğrenci için düzenlenen "Gökyüzünü Yıldızlar Yeryüzünü Hafızlar Süsler" temalı programa katılan İl Müdürü Tatlı, öğrencilerle birlikte pasta keserek heyecanlarına ortak oldu. Eğitimine devam eden öğrenciler ve onları yetiştiren öğreticilerle de sohbet etti. Toplamda 7 öğrencinin hafızlık eğitimini tamamladığı ve 25 öğrencinin hafızlık eğitimine devam ettiği okulda, özverili çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik ederek onlara hediyelerini takdim eden Ali Tatlı; öğrencilerin başarılı bir şekilde yetiştirilmesine katkı sağlayan müftülük personeli öğreticilerine de emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2023, 14:35

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER