Hadi Abdullah Bey olacak, bitecek

Editörden mesaj var: "Canlı temiz çocuk. Halkın arasında gezmez. Angaralarda o. Mermerde yürür. Vergisini veren, hizmet alamayan aylardır bozuk yollarda yürüyen, araç kullanan Edremitin cefakar vatandaşı için bugün gelen haber, yolların akıbeti açısından sanki biraz umut verdi. Biz diyorduk ki seçime kadar anca biter. Baktık ki bizim Abdullah Bey, bugün ne olduysa sahada. Hemicik 130 kişilik ekiple, 24 saat.. Hadi hayırlısı bitecek...Abdullah abi... Atalar, 'Geç kalınmış tebessüm idamdan sonra gelen affa benzer' deseler de inşAllah bitecek..." (Faruk Türk)

Hadi Abdullah Bey olacak, bitecek

Edremit Belediyesi basın biriminden ulaşan habere dokunmadan veriyoruz.

"Edremit Belediyesi, ilçe merkezinde doğalgaz,  telekomünikasyon ve elektrik altyapısı nedeniyle kazılan yollar için seferberlik ilan etti. Başkan Selman Hasan Arslan, tüm kent genelinde diğer kurumlar tarafından yürütülen kazı çalışmalarını durdurdu. Bozulan yolların yapılması için 130 kişilik ekiple 24 saat esaslı çalışma başlatıldı. 

DOĞALGAZ VE DİĞER ALTYAPI KAZILARI DURDURULDU
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, ilçe genelinde devam eden doğalgaz, internet ve telekomünikasyon altyapısı nedeniyle yolların kazılmasını durdurdu. Belediye dışında ki kurumlar tarafından yürütülen çalışmalarla cadde ve sokaklar yağmurlu havalarla birlikte vatandaş için çileye dönüşürken Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, yolların yapımı için 130 kişilik ekiple 24 saat esasına göre çalışma başlattı. 

130 PERSONEL İLE 24 SAAT SAHADA
Edremit merkezinde, Camivasat ve Cumhuriyet Mahallleri başta olmak üzere bozulan yolların yapımı için sabahın ilk ışıkları ile birlikte 130 personel, 16 iş makinası, 14 kamyon, 10 küçük kepçe, 3 yükleyici kepçe 8 traktör, 3 ekskavatör, 2 grayder iş başı yaptı. 
Bülent Ecevit Bulvarı, İstasyon Caddesi, 9 Eylül Caddesi, İnönü Caddesi, Baraj Caddesi, Gençlik Caddesi, İleri Caddesi, Pazartesi Pazarı ve bağlantılı sokaklarda yol, asfalt, parke taş gibi üst yapı düzenlemelerine dört bir koldan hız verildi.
 
‘EDREMİTLİLER HER ŞEYİN ÜSTÜNDE’
Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Edremit Belediyesi olarak 8 Aralık itibari ile ilçemiz genelinde doğalgaz, Superonline, UEDAŞ ve Türk Telekom tarafından yürütülen kazı çalışmalarını durdurduklarını açıkladı. 
Başkan Arslan, Edremit’in ve Edremitlilerin her şeyin üstünde olduğunu belirterek; “Çeşitli altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarımız yapılması için  Fen İşleri Müdürlüğümüze yatığımız takviyeler ile oluşturduğumuz 130 kişilik ekiple seferberlik başlattık. İlk olarak 10 günlük bir program ile 24 saat çalışarak ana arterler ve onlara açılan ara lokasyonlar başta olmak üzere kentimizin tüm cadde ve sokaklarını düzenleyeceğiz. 
Doğalgaz başta olmak üzere telekomünikasyon ve elektrik hatları nedeniyle kazılan yollarda ki  kötü görüntüyü ortadan kaldıracağız” dedi.  

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2021, 23:40

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER