Halk Ozanı Ali Ekber Çiçek kabri başında anıldı

Halk Ozanı Ali Ekber Çiçek kabri başında anıldı

Türk Halk Müziği'nin unutulmaz isimi, eserler kazandırmış sanatçısı Ali Ekber Çiçek vefatının 18. yıl dönümünde Tahtakuşlar Mahallesi'nde mezarı başında düzenlenen törenle anıdlı.

Edremit Belediye Başkanı Memet Ertaş ve CHP İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş ve aile yakınları ile sevenlerinin katıdlığı tören sonrası, hayır yemeği düzenlendi.

Başkan Ertaş, "Ustamızı rahmetle andık. Büyük üstadın kızı Ebru Çiçek ile birlikte türküler eşliğinde ustaya selam gönderdik."dedi. 

 Alevi dedesi Nurettin Gedikoğlu tarafından okunan duanın arından konuşan Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, sanatçının eserleri ile halen bizlerle olduğunu belirterek “Bundan 18 yıl önce aramızdan ayrılan değerli üstadımızı aradan bunca zaman geçmesine rağmen sayılarımız her geçen yıl artarak anıyoruz. Aileye tekrar sabırlar diliyorum, katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah nur içinde yatırsın” dedi.Sanatçının kızı Ebru Çiçek’te katılan herkese teşekkür ederek, “18 yıl aslında 18 gün gibi geliyor. Bugün onun sevgisi ile herkesin burada olduğunu görüyorum. Babamın acısını yaşarken bugün bu birliktelik için onun deyimi ile çok bahtiyar oldum. Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyorum” dedi. CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş’ta yaptığı konuşmada Tarihin Karacaoğlan’ları yazdığını ancak o dönemde kimin hükümdar ve vezir olduğunu yazmadığını belirterek “Üreterek, eserleri ile iz bırakanları tarih yazıyor. Büyük ustayı şimdiye kadar bize bıraktığı eserleri ile inandıklarıyla sadece insanı anlamak ve anlatmak olan anlayışıyla her zaman içimizde ve her yıl düzenli olarak anarak ölümsüzleştireceğiz. Özlem, minnet ve şükranla anıyoruz. Işıklar içinde uyusun, ruhu şad olsun” dedi.  Konuşmaların arından sanatçılar Ender Balkır ve Adil Asker Yıldız tarafından Ali Ekber Çiçek’in türküleri seslendirildi. Mezarlıkta ki programın ardından Tahtakuşlar Mahallesi’nde pilav ve ayran ikramı yapıldı. Anma programına, Edremit Belediye Başkanı Mehmet Ertaş, CHP Edremit İlçe Başkanı Emin Yalçıntaş, kızı Ebru Çiçek, sanatçı Ender Balkır ve sanatçının sevenleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2024, 15:50

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER