Pozitif Enerji Deposu Güre-Anka Sanat Evi

Pozitif Enerji Deposu Güre-Anka Sanat Evi

Bir yeri aydınlatan önce kalpten gelen bir gülücük ve Renklerin vals yaptığı. Duyguların inceledikçe Latin dans müziklerini kulağında hissettiğiniz,aradığınız hediye türünde kesin karar verebileceğiniz çeşit bolluğu karşısında duygularınızda,Roman müzikleriyle çoştugumuz bir iş yeri ve çocuklarınızın çığlık atarak””anne burası Disneylant gibi bir ülke””dedirten başka bir Sanat atölyesi Edremit körfezinde yooooookk.Avrupa ülkelerinde ancak yılbaşı haftası görebileceğiniz bir zenginlik…

Anka sanat atölyesi,nin tek şansızlığı yıllar önce İstanbul,dan gelen Ayşin hanım ÇAMLIBEL.de yıllarca hizmet verdi ve modern dünyanın Navigasyon.konum inceleme alışkanlığı halen harita kotlamasında o bölgeyi gösteriyor.halbuki deniz kenarında ve harika bir çorbacı dostunun yanında……Aquapark Kalesi de masal dünyasının simgesi olarak ortak noktaları…..

Ayşin hanım Deniz kenarı atölyesine gelince.Bir çok sanat dalı üreten dostlarının genel merkezi konumuna gelmiş,bu yetmemiş Bölgede çok büyük bir sergi salonu bünyesinde olunca.Fotoğraf ,Resim sergileri ile sanatçı dostlarını ağırlamış,buda yetmemiş,Türkiye’mizin ünlü …yazarlarını davet ederek söyleşi ve kitap imza günleri organize etmiye başlamış ki bu Belediyelerin kitap günlerinden daha yararlı ve sempatik anılarla dolu.yazarlarla daha geniş bir zamanlama imkanı gerçekleşmiş….

Bu haftaki özel konuk Orhan.BAHTİYAR….Bence yazarlığı kadar koyu bir KAZDAĞI hayranı.yazları bu bölgede geçirmek en büyük tutkusu.Bölgemizin gönüllü turizm elçisi,büyük kentlerden bir çok basın ve edebiyat dünyası dostlarını bu bölgede ağırlamaktan keyif alıyor.Merhum Hayrettin Karaca.nın Doğa için yaptığı mücadele sözlerini kendisine ata sözü gibi yaşamına yerleştirmiş,Kazağının Su sarnıcı bölgesi oluşunu ve dünyanın en önemli yaşam doğa merkezinin Bursa Uludağ gibi talan edilmesinden endişeli,Milli park bölgesi ,zirve istirahat ve ilham kaynağı olarak çok önemli yaşantısında…

1973 yılında İstanbul’da doğdu.Moda ilk okulu,Kenan Evren Lisesi ve Marmara Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel ilişkiler bölümünü bitirdi.

1985-1992 yılları arasında Adalar Su  Sporları Kulübü’nde lisanslı olarak yüzdü. Ulusal ve Uluslar arası müsabakalarda dereceler aldı.

Orhan Bahtiyar çocukluğundan beri hayalini kurduğu romancılık için dünyanın en büyük uluslararası firmaların birinde sürdürdüğü kariyerini bir kenara bıraktı.

Tek başına çıktığı hayal avında yanına takım arkadaşları geldi.zamanla onlardan çok şey öğrendi.”Bir hayale nasıl koşulur sorusunun cevabını aradılar birlikte.Takım arkadaşları kimi zaman kitap oldu.kimi zamanda yolculuğuna anlam katan dostları..

Yolculuğu sırasında hocası Sunay Akın’ın da hayallerine ortak oldu ve birlikte insanlık tarihinin oyunlar üzerinden anlattığı bir oyun müzesi kurdular.İsmini de “Düştepe” koydular.

Kitapları… İdean (2011) Elohim’in çocukları (2013) Hürkuş ile Göklerde (2013) Barut Kokulu Çicekler (2019) İnadım İnat (2020) Vecihi-Kara Tehlike (2020) Muhsin –Vecihi-Jale İnan kitapları (2023)olarak imza ve söyleşi gününde kitapseverlere tanıttı.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2023, 13:00

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER