Ahmet Diker'den Ziyaret

CHP Karşıyaka Belediye Başkan A. Adayı Ahmet Diker, seçim çalışmaları kapsamında Karşıyaka Sanayici ve İş Adamları Derneği (KASİAD) ve Karşıyaka Kızılay Şubesi’ni ziyaret etti.

Ahmet Diker'den Ziyaret

İlk ziyaretinde KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı tarafından karşılanan Diker, “Sıcak misafirperverliğiniz için çok teşekkür ediyoruz. Ben bu yola sokağın sesini dinleyerek çıktım. Sokak göreve çağırdı, ben de aday oldum. 114 gündür Karşıyakamızı sokak sokak geziyoruz. Seçim ofisimiz sürekli Karşıyakalılarla dolup taşıyor. Ön seçimle aday olmayı çok isterdim ancak o gerçekleşmedi. Karşıyaka benim için rüyalar şehri. Bir rüyayı gerçeğe dönüştürmeye çok yakınız. Giderek büyüyen bir aile olduk ve Karşıyakalılardan harika bir destek alıyoruz. Yola çıkarken ‘Karşı’dan değil Karşıyaka’dan dedik. Mottomuz bugün de aynı. Karşıyakalı’nın istemediği hiçbir proje gerçekleşmeyecek. Bilimden şaşmadan, Karşıyakalılarla el ele vererek güzel günler göreceğiz. Motorları maviliklere hep birlikte süreceğiz” dedi.

KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı ise, “Bizler Karşıyaka için güzel şeyler olsun istiyoruz. Bunu sağlayabilecek olan da Karşıyaka’nın sorunlarına çözüm üretebilecek, Karşıyaka'nın her sokağını ve geçmişini bilen bir başkan adayı. Karşıyakalının kabul edeceği, Karşıyaka’da sokakta karşılaşacağımız, kamuyu bilen, belediyede görev yapmış, Karşıyaka Spor Kulübü’nü benimsemiş, bu kente eserler bırakmış, Karşıyaka halkı tarafından sevilen biri olmalı. Bu doğrultuda size başarılar diliyoruz. Yolunuz açık olsun” ifadelerini kullandı.

Ahmet Diker’in ikinci durağı ise Karşıyaka Kızılay Şube’si oldu. Şube başkanı Kamil Karadeniz, ziyaretinden dolayı Diker’e teşekkür ederken, “Bir Karşıyakalı olarak belediye başkanı olarak görmek istediğimiz kişide aradığımız ilk özellik Karşıyakalı olması. bizden biri olması. Bunun dışında en büyük hayalimiz ise Karşıyaka’nın maçlarını artık kendi stadında oynar hale gelmesi” dedi. Bu hayali kendisinin de paylaştığını belirten Diker ise şunları söyledi: Karşıyaka için yaptıklarımız ortada. Karşıyaka ile ilgili üç kitap yazdım, Karşıyakalı olmaktan her zaman onur duydum. Karşıyaka halkı istedi, ben de taşın altına elimi, yüreğimi koydum. Bu onurlu görev bana verilirse ortak akıldan asla vazgeçmeden, Karşıyaka’yı Karşıyakalılarla birlikte, kadınlarımızla birlikte gençlerimizle birlikte yöneteceğim.”

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2024, 11:45

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER