CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Dursunbey’in Çekmeyen Telefon Sorununa El Attı

Ak Parti İktidarı Dursun beylilere  İnterneti Çok Görüyor Dursunbey Yine İktidar Mağduru

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın Dursunbey’in Çekmeyen Telefon Sorununa El Attı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Dursunbey’in kırsal 17 mahallesinde internet ve cep telefonu çekmediği için vatandaşların yaşadığı mağduriyete dikkat çekerek, “Dursunbey ilçemizin 17 kırsal mahallesinde ne telefon ne de internet çekiyor. ‘Teknoloji ve iletişim çağında yaşıyoruz’ diyorsunuz ama en çok oy aldığınız Dursunbey'in kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımıza interneti de cep telefonlarında çok görüyorsunuz” dedi.

Dursunbey’in Hacılar, Kızılköy, Durabeyler, Çakırca, Mıcırlar, Beyce, Ericek, Odaköy, Mahmudiye, Hamzacık, Süleler, Kavacık, Şabanlar, Umurlar, Gölcük, Karakaya, Meydan çayır mahallelerinde internet ve cep telefonları çekmiyor. Muhtarları bu konudaki girişimleri ise sonuçsuz kalırken yaşanan mağduriyeti CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında dile getirdi.

EVRENSEL HİZMET FONU VAR AMA DURSUNBEY’E YATIRIM YOK

CHP’li Ahmet Akın, Türk Telekom'un 2005 yılında özelleştirilmesinin ardından kırsal bölgelerde yaşayanlara sunulacak internet ve elektronik haberleşme hizmetlerinde kamu yatırımlarının devam ettirilebilmesi amacıyla 'Evrensel Hizmet Fonu' oluşturulduğunu hatırlattı. Ahmet Akın, TBMM’deki konuşmasında “Dursunbeyli hem şehrilerim Ulaştırma Bakanına soruyor: ‘Bu tür yatırımlar için kurulmuş Evrensel Hizmet Fonu'nda 2021 yılında toplanan 2 milyar 140 milyon 176 bin 723 liradan bizim sorunumuz için ne kadar para ayrılacak?’ diye sordu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmasında şunları dile getirdi:

"Çağ atladık, diyen AK PARTİ iktidarına Balıkesir Dursunbey'den mesaj var. Dursunbey ilçemizin 17 kırsal mahallesinde ne telefon ne de internet çekiyor. ‘Teknoloji ve iletişim çağında yaşıyoruz.’ diyorsunuz ama en çok oy aldığınız Dursunbey'in kırsal mahallelerinde yaşayan vatandaşlarımıza interneti de cep telefonlarında çok görüyorsunuz. ‘170 milyon liraya mal olacak.’ deyip 343 milyon liraya Çamlıca'ya Radyo ve Televizyon Kulesi diken AK PARTİ iktidarı Dursunbey Umurlar Dağı'nda vatandaşlarımızın sorununu çözecek bir vericiyi dahi dikemiyor. Bu sorunu dile getirmekten bütün muhtarlarımızın dilinde tüy bitti.”

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER