Mutluluğun Resmi Saküder Üyeleriyle Gerçekleşti

Mutluluğun Resmi Saküder Üyeleriyle Gerçekleşti

Cumhuriyetin 100.yılı sanat kutlama sergi ve yarışmaları, ulusal ve uluslar arası olarak SAKÜDER tarafından düzenlenen etkili programlarla, Başkanları Ali Eser. in özverili ve coşkulu ekip çalışmalarıyla devam etmekte ve her sergi buluşmalarında Mutluluğun resmi yerine, Mutlu anılar fotoğraf kareleriyle sonsuza belgesel armağan edilmektedir.

Cumhuriyet bayramı ile başlayan coşkulu sergilerin ilk durağı ,kardeşlik coşkularıyla Uluslar arası olarak BAKÜ.de gerçekleşti….Çok coşkulu kardeşlik ve sanat anıları halen sıcaklığını koruyor.

Saküder 20.kuruluş yıldönümü anısına İzmir Sanat Buluşması “”SANAT AŞKTIR, AŞK SANATTIR””sergisi, T.C.Resim Heykel Müzesi Kültür park sanat galerisinde 60 sanatçının 110 eseri ile muhteşem bir kokteyl ve katılım ile gerçekleşti…(Şubat sonuna kadar açık olan sergi sanatseverlerin akınına ugrıyarak izleyici rekoru kırmıştır.)

Serginin önemli bir sahnesinde, Cumhuriyet. in 100 yıl anısına Saküder Sanat ve Dostluk Nişanı Edremit, ten Haşmet Demirbil,e Ayvalıktan Nermin Nebiye Elmas ve İbrahim İnak,a verilmiştir.Tabii bu arada Türkiyemiz’in çeşitli illerinden Bedri Kara yağmurlar,Gönül Dinç,Ayşe Resa Irmak,Feride Dede,Gönül Öztürk,Görsev Özdemir,Gülay Hakgönül,Mualla Yemişçiler,Samiye Erdoğan,Serap Uyuğ,Şevinç Selen olarak 14 kişi  Sanat ve Dostluk Nişanı madalyası ile çoşkulu anılara sahne olmuşlardır,

Cumhuriyetin 100.yılında düzenlemiş olduğu ödüllü Resim yarışması Ankara –Saküder Akademi Sanat galerisinde geniş bir sanatsever topluluğun katılımıyla gerçekleşti. Düzenlenen törende ödüller taktim edildi. Birinci elemeden sonraki 90 eser arasından 6 eser dereceye girerken 21 sanatçını eserine sergileme aldı.

Birincilik ödülü; Kocaeli Ünüversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik tasarım bölümü öğrt.üyesi  Doç.Dr.İsmail Keskin. İkincilik ödülünü Mazlum Cabir Uluyol, Üçüncülük ödülünü Burak Erim ve Jüri özel ödülü Nuri Özcelik,Salim Yılmaz ve Gülizar Filiz Tokuş..(Bu organizasyonda emeği geçen katkılanrı ile bize desteklerini esirgemeyen sponsorumuz  iş kadını Şevinç Özdoğan,a teşekkür ediyorum.Toplumumuzu aydınlatmak adına yaşam boyunca ışığı bol olsun.)

Nisan ayında Sırada PARİS resim sergisi “Anadoludan Esintiler” ismiyle kayıtlar tamamlanmak üzere sergi hazırlıkları yoğunluğu başlamıştır. Yurt dışı sergilerde katılımcıların eserleri ve biyoğrofileri iki ayrı dilde yayınlanıp katolok olarak armağan edilmektedir.

Paris L.Carrousel Du Louvre (Uluslararası Akademi Sanat Galerisi Saküder Art. Gallery ayrıcalığıyla Paris fuar standımızda 5-7 Nisan arası ve gezi turlarıyla gerçekleştirilecektir.)

Başkan Ali Eser çalışmaları hakkında şu bilginin önemini vurgulamıştır, Saküder Aziz Atamızın göstermiş olduğu sanat ışığında sanatı yaşatmak adına. Koruma, sanatçıya destek olma. Gelecek kuşaklara aktarma ve toplumumuzun aynası olacak sanatçılarımızı her fırsatta halkımız ile buluşturarak çeşitli sergilerle Sanatseverlerin beğenisine sunmak en büyük ülkümüz ve yönetim kurulu, şübe başkanlarımızla yaşam velsefemiz olarak koordine etmeye çalışıyoruz.

Saküder Ressamın fırçası, Yazarın kalemi, Müzigin sesi, tınısı, Heykeltraşın çekici kısacası güzel sanatlarımızın çığlığı olmak için var olmaya. Paylaşmaya devam edecektir…

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2024, 16:55

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER