Havran Ovası İçin 60 milyonluk kaynak

Başkan Ersoy, Ankara'dan yatırımlarla döndü. Canbey’de HAVRAN Ovası için 60 milyon kaynak müjdesinin onaylandığını açıkladı.

Havran Ovası İçin 60 milyonluk kaynak

 AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Havran Ovası Sulama Projesi için Cumhurbaşkanlığı tarafından 60 milyon liralık kaynağın onaylandığı müjdesini verdi. Geçtiğimiz hafta Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy ve AK Parti Havran İlçe Başkanı Ali Dayı ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı İbrahim Şenel’i ziyaret eden Milletvekili Mustafa Canbey, Havran Ovası Sulama Projesi için destek istemişti. Bu talep doğrultusunda harekete geçen Cumhurbaşkanlığı, projeye 60 milyon liralık ödeneği onayladı.

Milletvekili Mustafa Canbey; “Mavisiyle, yeşiliyle eşsiz bir doğal güzelliğin yanı sıra verimli toprakları ve çalışkan insanlarıyla Balıkesirimiz önemli bir tarım merkezidir aynı zamanda. Üretilen çeşit çeşit tarım ürünleri ile ‘Türkiye’yi doyuran Şehir’ dediğimiz Balıkesirimizin verimli topraklarını suyla buluşturmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Havran Ovamızın sulama projesini başından sonuna takip etmiştik. Havran Belediye Başkanımız Emin Ersoy ve İlçe Başkanımız Ahmet Dayı ile birlikte geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız İbrahim Şenel’i ziyaret etmiştik. Bugün 60 milyon liralık bir ödeneğin onaylanarak proje için gönderildiği müjdesini milletimizle paylaşmak istiyorum. Aziz milletimiz için her daim çalışmaya, iş üretmeye, eser üretmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Balıkesir’imize verdiği destekler için şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Başkanlar Ersoy ve Dayı ilçeye yatırımlarla döndüler.

Başkan Emin Ersoy'da "İlçe Başkanımız Ahmet dayi ile birlikte Ak Parti grup toplantısına katıldık.Milletvekillerimizi ziyaret ettik.Ak Parti Genel Başkan yardımcılığı görevine getirilen Milletvekilimiz Belgin Uygur'a hayırlı olsun dileklerimizi sunduk.İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu,Gençlik ve Spor Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanımız İbrahim Şenel'i makamlarında ziyaret ettik. İlçemize yapılan ve yapılacak olan yatırımlarla ilgili istişarelerde bulunduk.Hamdolsun bizleri geri çevirmediler. Bizlere göstermiş oldukları ilgi ve ilçemize vermiş oldukları desteklerden dolayı başta bakanlarımız olmak üzere milletvekillerimize sonsuz teşekkür ederiz."dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2022, 15:04

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER