Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nden afetzedelere destek

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği'nden afetzedelere destek

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi  Sürek, yaşanan deprem felaketi ve sonuçlarından derin üzüntü duyduklarını belirtirken, depremzedelere AFAD kanalıyla 600 bin TL  destekte bulunduklarını açıkladı.

 

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, Kahramanmaraş merkezli 10 ili kapsayan büyük deprem felaketinin tüm ülkeyi derin üzüntüye boğduğunu söyledi.

 

Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği, kooperatifler, bağlı şirketler ve personellerin desteğiyle 600 bin TL  yardımın AFAD kanalıyla depremzedelere ulaştırıldığını açıkladı. Deprem felaketinin yaşandığı günden bu yana bölgeye gereken duyarlılığı   gösterdiklerini belirten Sürek,  parasal yardımın yanı sıra kooperatifler ve çalışanların da valilikler koordineli giyecek ve gıda desteğini depremin ilk gününden bu yana farklı organizasyonlar üzerinden gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Ülkeyi derinden sarsan deprem felaketiyle herkesin büyük üzüntüye boğulduğunu dile getiren Sürek, sözlerini şöyle sürdürdü:

‘’Cumhuriyet tarihinin en acı felaketiyle karşı karşıyayız. Devlet millet el ele vererek, bu üzüntüleri de elbette aşacağız. Yaraları birlikte saracağız.  Depremde  yakınlarını kaybedenlerin acısını paylaşıyoruz.  Diliyorum ülkemiz bir daha bu tür acıları yaşamaz

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2023, 15:21

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER