Fazıl Say "Dünya Anne" Şarkıları ile Ege Turnesinde

Fazıl Say'ın kadın şairlerin eserlerinden esinlenerek bestelediği şarkılardan oluşan yeni eseri "Dünya Anne", sanatçının yaz turnesi kapsamında ilk kez Ege'de sanatseverlerle buluşacak.

Fazıl Say "Dünya Anne" Şarkıları ile Ege Turnesinde

Yekta Kopan'ın anlatıcılığında gerçekleşecek Fazıl Say konserlerinde, şarkıları güçlü sesiyle solist Serenad Bağcan seslendirirken, Say’a kontrbasta Volkan Hürsever ve davulda Ferit Odman eşlik edecek.

İlk konser 14 Ağustos’ta Kuşadası’nda...

Acm organizasyonuyla 14 – 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak turne kapsamında;  Fazıl Say ilk olarak 14 Ağustos'ta Kuşadası'nda Altın Güvercin Amfitiyatro'da sahne alacak. 15 Ağustos “İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu”, 17 Ağustos “Ayvalık Amfitiyatro”, 18 Ağustos “Altınoluk Amfitiyatro”, 20 Ağustos “Çeşme Açıkhava Tiyatrosu” konserleri ile devam edecek olan turnenin son konseri ise 21 Ağustos’ta “Bodrum Antik Tiyatro” ’da gerçekleşecek. Konserin biletleri Biletix’den ve konser mekânlarındaki gişelerden temin edilebilecek.

Kadın şairlerin güçlü eserleri

Dünya Anne şarkıları arasında; Şükûfe Nihal Başar, Ayten Mutlu, Gülten Akın, Nilgün Marmara, Sezen Aksu, Füruğ Ferruhzad, Birhan Keskin, Ece Temel kuran, Didem Madak, Bejan Matur ve Selenay Koçer'in şiirleri yer alıyor. Türkiye'deki, Anadolu topraklarındaki yaşanmışlıklardan, olaylardan, hikâyelerden beslenerek geçmişten bugüne kesitler sunan şairler; içsel savaşlarını, hüzünlerini, barış arzularını, huzuru, iyiliği, kötülüğü, aydınlığı, karanlığı ve her şeye rağmen hiç yok olmayan umudu şiirlerine taşıyor. Cumhuriyetin 100. yılını bambaşka açılardan, bu olağanüstü kadın şairlerimiz imgeliyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023, 16:30

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER