“Yeşilçam oyuncuları ikram edilecek bir çaya bile muhtaç”

“Yeşilçam oyuncuları ikram edilecek bir çaya bile muhtaç”

Levent Kırca’nın yakın dostu usta oyuncu Pekcan Türkeş, ünlü sanatçı ve yazar Onur Akay’a anlattı…

‘Olacak O Kadar’ın ‘Yusuf Yusuf Usta’ tiplemesiyle gönüllerde taht kuran usta oyuncu Pekcan Türkeş, ses sanatçısı ve yazar Onur Akay’a konuştu. Bugün Aydınlık Gazetesi’nde yayımlanan ve gazetenin sürmanşetinden anons ettiği söyleşide Türkeş, Levent Kırca ile ilgili bilinmeyenleri anlattı. Ayrıca sadece tiyatrocu olsaydı aç kalacağını ifade eden usta oyuncu, Yeşilçam oyuncularının ikram edilecek bir çaya bile muhtaç olduklarını anlattı ve “öncelikle bir sinema ve tiyatro kanununun çıkması lazım.” dedi.

Onur Akay’ın “Sinema ne durumda?” sorusuna Pekcan Türkeş, “Eski sinemacıların hepsi kan ağlıyor. Artık Sinema salonlarının yerini bu internet ortamındaki platformlar aldı. Bir kartel kurulmuş. Özellikle Amerikan menşeli firmaların, hatta Kore firmalarının tekeline geçmiş durumda. Yeşilçam oyuncularını da dizilere çağırmıyorlar. Onlar da maddi ve manevi zorluk içindeler. Yeşilçam Sokağı’na insanlar geliyorlar onlarla fotoğraf çektiriyorlar. Samimi söylüyorum gelenlerin ikram edecekleri bir çaya bile muhtaçlar yani.” ifadelerini kullandı.

“LEVENT KIRCA TORNA TESVİYEDE OKUMUŞTUR”

“Levent Kırca desem neler söylersiniz?” sorusuna, “Levent’in birinci adı Zeki’ydi. İsmi ile müsemma çok zeki bir adamdı. Benim kadim dostumdu. Bana kumandan diye seslenirdi. Çoğu insan bilmez, Levent Kırca zanaat mektebinde de okumuştur. Makyajları yapması oradan gelir. Hatta kimse bilmez, Levent Kırca torna tesviyede okumuştur. Bizim Olacak O Kadar oyuncularımızdan Ahmet Çevik de zanaat mektebindendir.” açıklamasını yaptı.

“SADECE TİYATROCU OLSAYDIM AÇTIM”

“Sadece tiyatrocu olsaydınız ve televizyon projeleriniz olmasaydı geçinebilir miydiniz? Yani bir tiyatrocu Türkiye’de sadece tiyatro yaparak geçimini sağlayabiliyor mu?” sorusuna ise şöyle bir yanıt verdi:

“Geçinemez efendim. Eğer ben avukat olmasaydım geçinemezdim. Yarım asırlık avukatım. Ben profesyonel 45 yıllık rehber olmasaydım, yazar olmasaydım inanın açtım.”

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER