Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli'de hükümeti eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kocaeli'de hükümeti eleştirdi

Görüntü için tıklayınız: https://www.korfezdehaber.com/memleket-partisi-genel-baskani-muharrem-ince-kocaeli-de-hukumeti-elestirdi-politika-video,3035.html

BUĞDAY GEMİLERİNİ BEKLEYİP SEVİNİYORSAK YAKINDA AĞLAYACAĞIZ DEMEKTİR


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Memleket Partisi Kocaeli 1. Olağan İl Kongresine katıldı. Partisinin kongresinde konuşan İnce “Bu iktidarı da bu muhalefeti de toptan göndermeliyiz” diyerek iktidar ve muhalefeti eleştiren İnce konuşmasına şöyle devam etti.

BUĞDAY GEMİLERİNİ BEKLEYİP SEVİNİYORSAK YAKINDA AĞLAYACAĞIZ DEMEKTİR
Bakın hepimiz 85 milyon Rusya’dan, Ukrayna’dan gelecek gemileri takip ettik. Konumunu biliyoruz tek tek. Boğazdan çıktı, İstanbul Boğazı’na doğru yaklaşıyor, üç gün sonra şuraya inecek, dört gün sonra buraya inecek, Ayçiçek yağımız olacak, buğdayımız olacak. Kimden alıyoruz bunu? Rusya’dan, Ukrayna’dan. Ya bu ülkeler savaşta, biz savaşta değiliz. Eğer biz 85 milyon Rusya’dan, Ukrayna’dan gelecek ayçiçeği, buğday gemilerini bekleyip seviniyorsak yakında ağlayacağız demektir. Bu sevinilecek bir durum değildir. Bu utanılacak bir durumdur. Biz Türkiye’yi yeniden üreten bir ülke yapacağız. Tarlalarından bereket fışkıran, fabrikalarının bacası tüten bir Türkiye inşa edeceğiz. Onun için yollardayız.

ATTİLA İLHAN YAŞASAYDI ŞİİRİNİ ŞÖYLE YAZARDI
Dolar 15 lira, benzin 20’nin üstünde, geçim sıkıntısı tavan yapmış, Türkiye derin bir yoksulluk yaşıyor. Böyle bir ortamda rahmetli Attila İlhan yaşasaydı şiirini şöyle yazardı; Ne kadınlar sevdim zaten yoktular, ne paralar harcadım zaten borçtular, ne faizler ödedim zaten çoktular, nası hiç sorma onu unuttular. Herhalde şiirini böyle yazardı.

BİZ YANLIŞLARI SÖYLEYECEĞİZ AMA ÇÖZÜM ÖNERİLERİMİZİ DE SIRALAYACAĞIZ
Türkiye’de 20 yıllık bir iktidar var. Bu 20 yıllık iktidar Türkiye’nin borcunu katladı. Dış itibarını sıfırladı. İnsanları yoksulluk çemberine mahkum etti. Tarımını bitirdi. Eğitimin niteliğini bozdu. Sağlıkta hastaneye gidiyorsun ama, muayene oluyorsun ama tedavi olamıyorsun. Komşularıyla kavgalı ve önümüzde çok büyük problemleri olan bir Türkiye var. Biz Memleket Partisi olarak sadece diğer muhalefet partileri gibi eleştiren, yanlışları söyleyen olmayacağız. Yanlışları söyleyeceğiz ama çözüm önerilerimizi de sıralayacağız.

BU İKTİDARI DA BU MUHALEFETİ DE TOPTAN GÖNDERMELİYİZ
 Şimdi 20 yıllık bu iktidar partisi bunun karşısında trilyonlarca lira hazine yardımı alan, belediyeleri olan, müteahhitleri olan muhalefet partileri. Hala daha 20 yılın sonunda Türkiye’yi uçurumun başına getirmiş bu iktidar varken  hala muhalefetten birisi birinci parti olamıyor, hala AKP birinci parti oluyorsa bu iktidarı da bu muhalefeti de toptan göndermeliyiz, hepsini birden göndermeliyiz.

ALEVİLERE HAKSIZLIK YAPILIYOR BU TOPLUMDA
Alevilere haksızlık yapılıyor bu toplumda. Nasıl haksızlık yapılıyor? Sünnilerin, bizim gittiğimiz camilerde elektriği devlet ödüyor mu kardeşim, imamın maaşını devlet ödüyor mu? Ya cemevlerine bırakın konut tarifesini, bir de ticarethane tarifesinden elektrik faturası istiyor. Haksızlık bu. Alevilerde askere gidiyor, Alevilerde vergi veriyor, Alevilerde şehit oluyor. Alevilerin bu hakkını savunmak için Alevi olmaya gerek yok ki. Ben Alevi olduğum için savunmuyorum, demokrat olduğum için savunuyorum.

BİZİM SİYASETİMİZ İLKELİ BİR SİYASET
Bir insanı savunmak için onunla aynı olmak gerekmez. Holding patronu Gezi’de yardımcı oldu diye holding patronunu hükümet cezalandırmak isterse ben holding patronunu savunurum. Alevilerin evine Malatya’da çarpı koyarlarsa ben Alevileri savunurum. Dolmabahçe’de ki imam “Ben Müslümanım yalan söyleyemem, camii de içki içmediler” deyince o imamı sürüyorlarsa ben o imamı savunurum. Gazimizin protez bacağına icra gelmişse yeri göğü inletirim, gök kubbeyi başlarına yıkarım. Biz ilkesel bir siyaset yapıyoruz Memleket Partisi olarak, konjonktürel değil. Yani bugün sağcı yarın solcu, öbür gün Sorosçu, bugün Fetöcü, öbür gün Pkklı işimiz olmaz bizim. Bizim siyasetimiz ilkesel bir siyaset, duruşu olan bir siyaset.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2022, 18:46

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER