Şahin Şenoduncu Tokyo’dan madalya ile dönmek istiyor

Şahin Şenoduncu Tokyo’dan madalya ile dönmek istiyor

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda Türkiye’yi 20 kilometre yürüyüş kategorisinde temsil edecek olan Şahin Şenoduncu, 5 Ağustos’ta yarışacak.

Olimpiyatlara Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden katılan Şenoduncu, 3 yıl üst üste Türkiye Şampiyonu olarak Atletizm Milli Takımına katıldı. 013 yılında Avrupa 7.si, 2019 yılında da dünya 4. sü oldu. 2 Balkan Şampiyonluğu, 5 Balkan ikinciliği, 22 Türkiye Şampiyonluğu ve 8 ayrı Türkiye rekorunu elinde bulunduran Şenoduncu, Tokyo Olimpiyatlarından da dereceyle dönmek istiyor.

5 Ağustos’ta katılacağı 20 kilometrelik yürüyüş etabında, arkasında Türk Milleti’nin var olduğunun bilinciyle yarışacağını ve ay-yıldızlı formasıyla şeref kürsüsünden İstiklal Marşımızı tüm dünyaya dinletmek istediğini belirten genç sporcu, “Buraya gelebilmek o kadar kolay olmadı. Sakatlıklar, antrenman eksiklikleri ve pandemi ile beni olumsuz yönde etkiledi. Ama şimdi Tokyo Olimpiyatları’ndayım. Uzun süre hayalini kurduğum bir organizasyonun içerisindeyim. Benden desteklerini esirgemeyen ve buraya gelebilmem de payı bulunan Sayın Bakanımız Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sayın Federasyon Başkanımız Fatih Çintımar ve Balıkesir Valimiz Sayın Hasan Şıldak’a şükranlarımı sunuyorum. Umarım her şey çok güzel olacak. Benim için desteklerinizi ve dualarınızı esirgemeyin” diye konuştu.

(Suat Salgın)

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER