AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey:“Türkiye Yüzyılı Dirençli Şehirlerin Yüzyılı Olacaktır”

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey:“Türkiye Yüzyılı Dirençli Şehirlerin Yüzyılı Olacaktır”

Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Susurluk TOKİ Konutlarını Ziyaret Etti

“Türkiye Yüzyılı Dirençli Şehirlerin Yüzyılı Olacaktır”

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Susurluk ilçesindeki TOKİ konutlarını, 50 yataklı Devlet Hastanesi’ni ve spor tesislerini yerinde inceledi. Milletvekili Canbey; “Türkiye Yüzyılı, afetlere karşı dirençli toplum ve dirençli şehirlerin yüzyılı olacaktır.” dedi.

 

“TOKİ’lerimiz İle Kentsel Dönüşüm Projelerine Hız Vermeliyiz”

Yıllardır CHP zihniyetinin acımasızca eleştirdiği TOKİ binalarının, Kahramanmaraş depremi imtihanından alnının akıyla çıktığını söyleyen Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; “Deprem felaketinin bize hatırlattığı gerçeklerden birisi, TOKİ’lerimiz ile kentsel dönüşüm projelerine hız vermemizdir. Yatırımını baştan sona titizlikle takip ettiğimiz, Susurluk ilçemizdeki TOKİ konutlarını, 50 yataklı Devlet Hastanesi’ni ve spor tesislerini yerinde inceledik. Şimdiden şehrimize, ilçemize ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

 

Biz “İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın” Geleneğinden Bir Medeniyetin Evlatlarıyız

TOKİ kanalıyla Balıkesir’de toplam 11 bin 814 konut projesini hayata geçirdiklerini söyleyen Milletvekili Dr. Mustafa Canbey; “Cumhuriyet tarihinin en büyük konut hamlesinin ilk etabı olan 250 bin sosyal konut projesi çerçevesinde Balıkesir’de toplam 3 bin 900 konut inşa edeceğiz. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında ise Balıkesir’de 2 milyon metrekare alanda çalışmalarımız sürüyor. Türkiye Yüzyılı, afetlere karşı dirençli toplum ve dirençli şehirlerin yüzyılı olacaktır. Önümüzdeki dönemde kendi evini dönüştürmek isteyen vatandaşlarımıza yeni arsalar üreteceğiz. 15 yıla varan vadeler sunacağız. Balıkesir’imiz başta olmak üzere 81 ilimizin tamamında müstakil ve müşterek konut bölgeleri oluşturacağız. Dijital Yapı Bilgi Bankası kuracağız. Amacımız sağlam binaları, sağlam şehirleri oluşturmaktır. Çünkü biz “İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” geleneğinden bir medeniyetin evlatlarıyız. Bunun için mücadelemizi veriyoruz.” dedi.

 

Ziyaret kapsamında projenin son durumu hakkında bilgiler alan Milletvekili Dr. Mustafa Canbey’e AK Parti Susurluk İlçe Başkanı Melih Bağırgan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hüseyin Murat Uysal ve ilçe teşkilatı eşlik etti.
(Bekir Terzioğlu)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER