Çanakkale’de Afganistanlı uyuşturucu çetesi çökertildi

ÇANAKKALE’DE UYUŞTURUCU SATIŞI YAPAN AFGANİSTANLI UYUŞTURUCU ÇETESİ, POLİS EKİPLERİNİN BAŞARILI OPERASYONU SONUCU ÇÖKERTİLDİ. 15 ŞÜPHELİNİN GÖZALTINA ALINDIĞI OPERASYONDA 3’Ü TUTUKLANIRKEN, 12’Sİ DE SINIR DIŞI EDİLDİ.

Çanakkale’de Afganistanlı uyuşturucu çetesi çökertildi

Çanakkale’de uyuşturucu satışı yapan Afganistanlı uyuşturucu çetesi, polis ekiplerinin başarılı operasyonu sonucu çökertildi. 15 şüphelinin gözaltına alındığı operasyonda 3’ü tutuklanırken, 12’si de sınır dışı edildi.

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gündüz inşaatlarda çalışan, geceleri de bar ve eğlence yerlerinde gençleri hedef alarak uyuşturucu satışı yapan Afganistanlı uyuşturucu çetesini teknik ve fiziki takibe aldı.

Uzun süreli takip neticesinde şüphelilerin kimlikleri belirlendi. Daha sonra grubun bağlantılı olduğu kişilerin de öğrenilmesinin ardından birçok farklı adrese eş zamanlı baskın gerçekleştirildi. Yapılan operasyonlarda; çok miktarda metamfetamin, ecstasy, sentetik cannabinoid gibi uyuşturucu madde ile 2 ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Gözaltına alınan 15 Afganistan uyruklu çete üyelerinden 3 tanesi çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, 12’si de sınır dışı edilmek üzere Ayvacık’ta bulunan Geri Gönderme Merkezi’ne teslim edildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER