Son Dakika: Balıkesir'de sprey ile kuyumcu soygunu

Kuyumcuyu sprey gazı ile bayıltıp altınları ve bilezikleri çaldılar, polise yakalandılar

Balıkesir'de bir kuyumcuyu sprey gazıyla bayıltıp altın ve bilezikleri çalan kişiler polise yakalandı. Edinilen bilgiye göre, saat 09.30 sıralarında F.S.'ye ait Hisariçi Mahallesinde bulunan kuyumcu dükkanında bulunduğu sırada, işyerine bir bayan ve bir erkek şahsın gelerek kendisine sprey sıkmak suretiyle baygın haline getirip, akabinde darp etmek suretiyle işyerinde bulunan yaklaşık 350 gr altını (Piyasa değeri 250.000 TL) alarak kaçtıklar.

Balıkesir polisi alarma geçti.

Yapılan incelemede; erkek şahsın 1,85-1,90  sakallı başında siyah bere, altında mavi kot pantolon ve üstünde siyah montlu 25-30 yaşlarında şahıs olduğu, bayan şahsın; 1.60 boylarında   25-30 yaşlarında saçları kapalı, kırmızı kıyafetli şahıs olduğu tespit edildi.

Bunun üzerine yapılan araştırmalar neticesinde; eşkâle uygun iki şahsın toplu taşıma içerisinden geçerek, YDS Dil akademisi önünden, Tren Yolu tarafına doğru gittikleri tespit edilmiştir.  Yapılan geniş çaplı kamera çalışmalarında; şahısların 07:50 sıralarında aynı güzergahtan çarşı merkezine geldikleri anlaşılmıştır, şahısların kimlik tespitleri ile ilgili yapılan çalışmalarda daha önce ilimize gelip giden şahıslar oldukları anlaşılmış, erkek şahsın M.G, bayan şahsın ise  F.Ö isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir.

Yapılan arşiv araştırması neticesinde şahısların fotoğrafları temin edilmiş, müşteki F.S’ a gösterildiğinde net ve kesin olarak şüphelileri teşhis etmiştir. Yapılan adres sorgulamasında şahısların Manisa ilinde ikamet ettikleri anlaşılmış, Manisa iline ekip görevlendirilmek suretiyle her iki şahıs da saklandıkları ikamette  yakalanmışlar, şüpheli F. Ö ile ilk görüşme içeriğinde olayı itiraf etmiş ve kuyumcudan gasp ettikleri 18 adet altın burma bilezik, 18.705 TL para yapılan aramalar neticesinde elde edilerek muhafaza altına alınmıştır. Ayrıca şüphelilerin 3 adet bileziği Manisa ilinde 3 farklı kuyumcuya sattıkları tespit edilmiş, altınların satıldığı kuyumcular ile ilgili araştırmalar devam etmektedir.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2021, 23:43

Emre Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER