“Yayalar Kırmızı Çizgimiz”

“Yayalar Kırmızı Çizgimiz”

Yaya Geçitlerine Kırmızı Çizgi

Vali Hasan Şıldak; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” sloganıyla başlatılan ve tüm ülkede eş zamanlı olarak gerçekleştirilen farkındalık etkinlikleri kapsamında İlimiz Yarış Ortaokulu önünde gerçekleştirilen programa katıldı. 

Trafikte önceliğin yayalarda olduğuna vurgu yapılan etkinliğe Vali Şıldak’ın yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve öğrenciler katıldı. 

Etkinliğe katılan öğrencilere trafik seti ile birlikte kırmızı düdük dağıtımının da yapıldığı etkinlikte Yarış Ortaokulu önündeki yaya geçitlerine kırmızı çizgi çekildi. Vali Şıldak okuldaki öğrencilerin de katıldığı “Yayalar Kırmızı Çizgimiz” farkındalık etkinliğinde, öğrencilere yaya geçidi kullanımı konusunda uyarılarda bulundu. 

“Yaya Geçitlerine Kırmızı Çizgimizi Çektik”
Vali Hasan Şıldak sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirmelerin de yapıldığı etkinlik kapsamında basın mensuplarına yaptığı açıklamada; “Ülkemiz genelinde Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’nun başlattığı yaya önceliği kampanyamızın uygulamasını Yarış Ortaokulumuzun önündeki ışıksız yaya geçidinde hep birlikte gerçekleştirdik. Büyükşehir Belediye Başkanımız, Altıeylül Kaymakamımız, İl Emniyet Müdürümüz, İl Jandarma Komutanımız, Vali Yardımcımız, öğretmen ve öğrencilerimizle birlikte yaya önceliğine kırmızı çizgimizi çektik. İlimiz genelinde bütün ilçelerimizde kaymakamlarımızın da katılımıyla bu kampanyayı uyguluyoruz. Kampanyanın verdiği mesaj; bütün sürücülere yaya önceliği o kadar önemlidir ki adeta bir kırmızı çizgidir mesajını içermektedir. Bu mesajın bütün ilimizdeki vatandaşlarımıza, bilhassa sürücülerimize ulaşmasını sağlamak adına bu kampanyayı burada farkındalık çalışması olarak gerçekleştiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun ve yaya önceliği kırmızıçizgimiz sloganını hafta içi gerek basınımızda gerekse de sosyal medyada kullanacağız” diye konuştu

(Bekir Terzioğlu)

Emre Terzioğlu

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER