Öğretmen-öğrenci işbirliğiyle 20 yıllık okul yenilendi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen öğrenci işbirliği ile baştan aşağıya yenilendi. 317 öğrencinin eğitim gördüğü okulda inşaat, metal, mobilya, tesisat ve elektrik bölümünde...

Öğretmen-öğrenci işbirliğiyle 20 yıllık okul yenilendi

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğretmen öğrenci işbirliği ile baştan aşağıya yenilendi. 317 öğrencinin eğitim gördüğü okulda inşaat, metal, mobilya, tesisat ve elektrik bölümünde okuyan öğrenciler el ele vererek 20 yıllık okulu baştan aşağıya yeniledi.

Okulun yeni halini gören vatandaşlar müdür Adnan Çakır ile öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken, öğrenciler de okullarını güzelleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını söylediler. Okulun önünde yapımına başlanan engelli rampasında çalışan öğrencilere inşaat bölümünde okuyan Fatma Baltacı da destek oldu. Okulu ziyaret eden Burhaniye Ticaret Odası Meclis Başkanı Mustafa Aysel, "Daha önceki yaptığımız ziyaretlerle şimdi yaptığımız ziyaretlerde çok ciddi bir farklılık gördük. Gerek eğitim gerekse eğitimle ilgili olarak derslikler çok ciddi bir gelişim kaydetmiş. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum" dedi.

İş adamı Coşkun Sever de, "Bu okuldaki öğrencileri tebrik ediyorum. Öğretmen öğrenci işbirliği ile okulu çok güzel dizayn etmişler. Tebrik ediyorum" diye konuştu.

İnşaat bölümünde okuduğunu anlatan Fatma Baltacı ise, "İnşaat bölümündeyim. Proje yapıyoruz. Bu projeleri okul üzerinde de değerlendiriyoruz. Şimdi ise arkadaşlarımızla beraber engelliler için yol yapıyoruz. Biz arkadaşlarımızla çok mutluyuz" dedi.

Muhammed Taş da, "Döşeme, tuğla örme, sıva gibi güzel şeyler yapıyoruz, pencereleri filan yeniledik. Okulumuzun içi dışı yenilendi" diye konuştu.

Metal bölümünde okuduğunu anlatan Fatih Aygün de, "Burada metal bölümü 11/F sınıfındanım. Ben ayrıca araba yaptım. Perforje, korkuluk, demir gibi şeyler yapıyoruz okulumuzda. Çatı, pencere perforje gibi şeyler de bizim işimiz. Severek yapıyoruz. Okulumuzu seviyoruz ve güzelleştiriyoruz" dedi.

Öğrencilere teşekkür eden okul müdürü Adnan Çakır ise, "Öğrencilerimize mesleki ahlakı kazandırmak için çalışıyoruz. Her gittikleri yerlerde gerçekten meslek lisesine yakışır tavır sergilemelerini istiyoruz. Sağ olsun öğrencilerimizde çok büyük değişiklikler görüyoruz. Hem mesleğe ilgileri arttı. Hem mesleki ahlak kazandılar. Farkındalık oluşturuyorlar. Ben öğrencilerime teşekkür ediyorum. Öğretmenlerime teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER