Altıeylül'de Sokak Hayvanları Unutulmadı

Sokak hayvanları bugün değil yılın 12 ayı Altıeylül’ün korumasında.

Altıeylül'de Sokak Hayvanları Unutulmadı

Hayvan hakları konusunda farkındalığın ve duyarlılığın artmasını amaçlayan çalışmalara öncelik veren Altıeylül Belediyesi sokak hayvanlarını unutmayarak Altıeylül ilçesi içerisinde çeşitli noktalara mama ve kulübe dağıtımı gerçekleştirdi.

Her yıl 4 Nisan'da dünya genelindeki sokak hayvanlarının korunması ve refahı için farkındalık oluşturmak amacıyla Dünya Sokak Hayvanları Günü kutlanıyor. Altıeylül Belediyesi’de farkındalık oluşturmak için bu anlamlı günde sokak hayvanları için Altıeylül ilçesinde mama dağıtımı gerçekleştirdi.

Altıeylül Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte,  Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, “4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü nedeniyle Altıeylül ilçemizde çeşitli bölgelerde mama dağıtımı yapıldı. Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğünün  bünyesince yapılan köpek kulübesi ile kedi evleri çeşitli noktalara konuldu. Peygamberimiz (s.a.v.), “Hayvanlar, Allah'ın dilsiz kullarıdır, onlara merhametle yaklaşın.” buyurmuştur. Bizlerde faaliyetlerimiz çerçevesinde sokak hayvanlarının soğuktan korunması için Altıeylül İlçesi sınırları içerisinde çeşitli noktalara kedi ve köpek kulübeleri bıraktık. Beslenme noktalarına ve kırsal alanlara yem ve mama bırakarak, onları korumaya çalıştık” diye konuştu.

Bekir Terzioğlu

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER