Ayvalık Ziraat Odası’nda Başkan Baysal ve ekibine 3. kez güvenoyu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, Ziraat Odası olağan genel kurulu yapıldı. Ziraat Odası binasında gerçekleşen olağan genel kurul toplantısına oda üyelerinin ilgisi yoğun oldu.

Ayvalık Ziraat Odası’nda Başkan Baysal ve ekibine 3. kez güvenoyu

Divan başkanlığına Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez’in getirildiği genel kurul toplantısında divan kâtipliklerini ise Havran Ziraat Odası Başkanı Adem Yakut, Gönen Ziraat Odası Başkanı Kemal Arpacı ve Ramazan Seller üstlendi.

Açılış, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın bir ağızdan okunmasının ardından olağan genel kuruş toplantısına ait günden maddelerinin değerlendirilerek karara bağlandığı toplantıda konuşan Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Baysal, “Geçtiğimiz 4 yıllık çalışmalarımızın ve gelecek 4 senenin değerlendirileceği, meclis ve yönetim kurulumuzun seçimlerinin gerçekleştirileceği olağan genel kurul toplantısına katılımın yoğun olmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi sürecinin etkileri halen devam etmekteyken,  13 gün önce 6 Şubat gecesinde meydana gelen ve 11 kentimizi adeta yerle bir eden asrın felaketi olarak nitelediğimiz iki büyük deprem nedeniyle maalesef çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu vesileyle her iki depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar dilerim. Her şart altında üretmeye devam eden çiftçilerimiz adına bugün gerçekleştireceğimiz genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diler saygılarımı sunarım” dedi.

Başkan Baysal’ın konuşmasının oda yönetiminin önümüzdeki 4 yılına yön verecek yeni yönetim kurulunun seçimleri gerçekleştirildi.

Hasan Baysal’ın öncülüğündeki tek liste ile yapılan seçimlerde Ayvalık Ziraat Odası’nın yeni yönetim kurulu; Hasan Baysal’ın yanı sıra Veysel Karaman, Mahmut Oral, Mete Altan, Uğur Çaycılar, Ali Sevindik ve Ramazan Seller isimlerinden oluştu.

Ayvalık Ziraat Odası Meclis listesi ise  Ersan Adli, Önder Gökaşan, Mehmet İvgin, Hakan Nazlı, Saim Çakırca, Mehmet Terzioğulları, Tolga Akman, Veli Kobacık, Turgay Demirlenk, Hüseyin Ergin, Murat Baygın ve Turhan Baran olarak belirlendi.

 

BAŞKAN BAYSAL, “BİZİM GÖREVİMİZ, ZİRAATÇİLERİMİZİN OMUZLARINDAKİ AĞIR YÜKÜ PAYLAŞMAKTIR”

Görev bölümünün önümüzdeki günlerde yapılacak ilk yönetim kurulu toplantısında gerçekleşeceği genel kurulun ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ayvalık Ziraat Odası Başkanı Hasan Baysal, oda üyelerinin büyük teveccühü ile üçüncü kez oda yönetimine getirilmekten duyduğu dile getirdi.

Ayvalıklı çiftçi ve köylülerin en zor şartlarda ekmeklerini toprakta çıkarmaya çalıştığını hatırlatan Başkan Baysal, “Bizim de görevimiz, ziraatçilerimizin omuzlarındaki bu ağır yükü paylaşmak ve onlara her alanda maddi ve manevi destek olabilmektir. Bu amaçla yolumuza devam edecek ve nasırlı elleriyle toprağa hayat veren üreticilerimizi hak ettiği zirveye taşımaya çalışacağız” diye konuştu. 

(Suat Salgın)

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER