Adil Çelik, ekonomiye can veren kuruluşları ziyaretini sürdürüyor

Adil Çelik, ekonomiye can veren kuruluşları ziyaretini sürdürüyor
 

MİLLETVEKİLİ ÇELİK’TEN YERSA SENTETİK DOKUMA SANAYİ A.Ş.’YE ZİYARET

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik’in fabrika ziyaretlerindeki bu haftaki durağı Kepsut İlçesi’nde faaliyet gösteren Yırcalı aile işletmesi Yersa oldu.

Çelik, ilk olarak fabrikayı gezdi, fabrika hakkında bilgi aldı. Sinan Yırcalı ve Genel Müdür Tacettin Demirsu ile görüşen Milletvekili Çelik daha sonra işçilerle bir araya geldi.

 

FABRİKA ÜRETİMİNİN %70’İ İHRAÇ EDİLİYOR

Sinan YIRCALI: “1974 yılında faaliyetine başlayan Yersa Sentetik, sektörünün lider firmalarından olup, 351 çalışanı ile, 20.000 m2 alanda, BigBag imalatı yapmakta, bölge için ciddi bir istihdam oluşturmakta ve üretiminin %70’ini ihracat yaparak Balıkesir’e ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır” dedi.

 

VEKİLİMİZİ AĞIRLAMAKTAN MUTLULUK DUYDUK, DESTEKLERİ İÇİN KENDİSİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yırcalı: “Vekilimiz Adil Bey’i işletmemizde ağırlamaktan mutluluk duyduk. Üretime ve istihdam oluşturan faaliyetlere verdikleri destekler için kendisine teşekkür ediyoruz “ dedi.

 

YERSA’DA ÜRETİLEN BİGBAG’LER DOĞRUDAN İHRACATIMIZA KATKI SAĞLAMAKTADIR

Çelik: “Yersa’nın üretimini gerçekleştirdiği BigBag’ler, yani ülkemizde üretilen ve yurtdışına ihracatı yapılan her türlü ürünün taşıma ve depolanmasını sağlayan büyük çuvallar, doğrudan ihracatımıza katkı sağlamaktadır” dedi.

 

HÜKUMETİMİZİN YENİ EKONOMİK PROGRAMI, İHRACATA DAYALI BÜYÜMEYİ ÖNGÖRMEKTEDİR

Çelik: “Hükumetimizin yeni ekonomik programında ihracata dayalı büyüme öngörülmektedir, bu bağlamda Yersa’nın ürettiği ürünler, ihracatımızın artırılması ve cari açığın azaltılması hedefine doğrudan katkı sağlamaktadır” dedi.

 

YERSA BÖLGEMİZ İÇİN GURUR DUYULACAK BİR İŞLETME

Çelik: “Yersa bölgemiz için gurur duyulacak bir işletme, böyle işletmelerimizi artırmamız hem ülkemiz hem de Balıkesir için çok faydalar sağlayacaktır” dedi.

 

ÜRETİM FAALİYETLERİNİ YERİNDE İNCELEDİK

Çelik: “Yırcalı aile işletmesi olan Yersa’da, üretim faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı bulduk.

AK Parti olarak, Yersa gibi firmalarımızın yapacağı çalışmaları desteklemeye devam edeceğiz, ben de Sinan Bey’e ve Fabrika Genel Müdürü Tacettin Bey’e misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum” dedi.

 

AK PARTİ OLARAK ÜRETİM, İSTİHDAM VE KATMA DEĞER SAĞLAYAN HER GİRİŞİMİN YANINDAYIZ

Çelik: “Bizler AK Parti olarak 2023 hedeflerimize, 2053 ve 2071 vizyonumuza uygun bir Türkiye için bütün imkanlarımızı seferber ediyor, bu minvalde adımlar atıyoruz. Üretim, istihdam ve katma değer sağlayan her girişimin yanındayız. Yersa İşletmesi’ne ve tüm çalışanlarına faaliyetlerinde başarılar diliyorum” dedi. (Faruk Türk)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2022, 17:53

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER