AK Parti'nin yapamadığı sayılı şeylerden birini Kılıçdaroğlu yapma sözü verdi

AK Parti'nin kalesi konumunda olan Balıkesir'e iktidarı döneminde önem vermeyen ilk kez MKYK'da Balıkesirli Belgin Uygur'a yer veren Erdoğan'ın yapamadığı sayılı şeylerden birini Kılıçdaroğlu, 'Bakan 'yapma sözü verdi.

AK Parti'nin yapamadığı sayılı şeylerden birini Kılıçdaroğlu yapma sözü verdi

CUMHURBAŞKANI ADAYI KEMAL KILIÇDAROĞLU ÇANNAKKALE’DE İKİ BAKANINI AÇIKLADI:

UNUTMAYIN BALIKESİR’İN VE ÇANAKKALE’NİN BİRER BAKANI OLACAK

BALIKESİR’İN BAKAN ADAYI AHMET AKIN:

  • ÜLKEME BAHARLAR GELECEK! SÖZ!
  • MİLLET İTTİFAKI OLARAK TARİH YAZACAĞIZ
  • BİRLEŞE BİRLEŞE KAZANACAĞIZ, TÜRKİYE KAZANACAK

CHP Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale mitinginde CHP Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Akın ve Muharrem Erkek’i yanına alarak “Unutmayın! Balıkesir’in ve Çanakkale’nin birer bakanı olacak” açıklamasıyla kabinesinde görev yapacak ilk isimleri açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın'da değerlendirmesinde, “Millet İttifakı olarak tarih yazacağız. Milletimize söz, ülkemize yine baharlar gelecek” dedi.

13. Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kabinesinde görev alacağı resmen duyurulan Bakan adayı Ahmet Akın, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumburbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekilleri aday belirleme sürecinin sona ermesi sonrasında yaptığı açıklamada, Millet İttifakı olarak Türkiye ve millet için verilen mücadelenin her aşamasında çare üretildiğini söyledi. CHP’li Ahmet Akın, “Birleşe birleşe kazanacağız. Çok güçlü bir Millet İttifakı var. Millet İttifakı olarak bizler birlikte kazanmak için çıktığımız yolda birleştik kucaklaştık. 13. Cumhurbaşkanımız Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun yürüttüğü bu süreç ile bu güzel günlere geldik. Şimdi, 13. Cumhurbaşkanımıza layık olma zamanı. Kapı kapı, sokak sokak, mahalle mahalle, ilçe ilçe ilçe, il il karış karış Türkiye’yi dolaşacağız. 85 milyon ile birlikte, birleşe birleşe kazanacağız. Türkiye kazanacak” diye konuştu.

CHP’li Bakan adayı Ahmet Akın, “Balıkesir’de Millet İttifakı adaylarının Kuvayı Milliye’nin başketini, millet iradesinin tecelligahı Türkiye Büyük Millet Meclisinde, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Bakanlar Kurulu ile Türkiye ve millet için canla başla çalışacak ve 20 yıllık iktidarın hasarını en hızlı şekilde onaracaktır. Balıkesirli hemşehrilerim, 20 yıllık iktidarın ülkeyi yönetemeyen, savrulmasını seyreden, yiğidi soğana muhtaç eden, çocuklarımızı ete, süte hasret bırakan, gençlerimizi işsiz bırakan, emeklimizi, çalışanımızı fukaralığa mahkum eden liyakatsizlere cevabını sandıkta verecektir” açıklamasında bulundu

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2023, 23:36

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER