AK Partili Canbey: "Ergin, her şeye Gergin"

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin'in açıklamasına sert çıkan Canbey, Ergin'e 'Karakoç Barajı’nın yapılmasını neden karşı çıktınız? diye sorarken, "Yaklaşan seçimler öncesi telaşa kapılıp “Su sorununa çözüm bulun” diye sertleşmek nasıl bir oyunculuktur!" diye konuştu.

AK Partili Canbey: "Ergin, her şeye Gergin"

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin'in içme suyu ile ilgili Balıkesir Büyükşehir meclisinde ''Yeter artık çözüm bulun!'' şeklindeki açıklamasına sert çıktı.

Canbey, "Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ilçedeki su soruna isyan etmiş gazetelere demeç vermiş ve çözüm bulmamızı istemiş. Kendisi unutmuş olacak ki; biz Ayvalık’taki içme suyu sorununa 4 yıl önce çözüm bulmuştuk. Bir turizm memleketi ve tatil cenneti güzel Ayvalık’ımızın su sorunu kalmasın diye, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz tarafından Karakoç Barajı’nın yapılmasını teklif etmiştik. Böylelikle ilçemizin içme suyu problemi 100 yıl tamamen çözüme kavuşacaktı. Ancak projenin yapım ihalesinin tamamlanması, gerekli ekolojik raporların tamamlanması ve sonrasında gelinen noktada sürecin başlamasıyla Sayın Ergin, CHP milletvekili Ensar Aytekin ve belli kesim tarafından itirazlar ve engellemelerle karşılaştık. Ayvalık belediye başkanı ve bir takım gruplar, çeşitli bahanelerle, eylemler düzenlediler, Karakoç Barajının yapılacağı yere giderek sorunun çözülmesine karşı çıktılar. Sadece Madra Barajı’nın Ayvalık ilçemizde özellikle yaz aylarında artan içme suyu ihtiyacını karşılayamadığı ortada iken, Karakoç Barajı projesine karşı çıkmak nasıl bir akıl tutulmasıdır! O projeye engel olup daha sonra su sorununa isyan etmek nasıl bir aymazlıktır! Yaklaşan seçimler öncesi telaşa kapılıp “Su sorununa çözüm bulun” diye sertleşmek nasıl bir oyunculuktur!

 Şimdi kendisine soruyorum?

- Biz Karakoç Barajı’nı Ayvalık’ın ayağına getirdik ve sorunu çözmeyi planladık fakat siz neden engellediniz?

- O gün CHP milletvekili Ensar Aytekin ile birlikte neden bu projeye karşı çıktınız?

- O gün de sormuştuk; Karakoç Barajı projesine karşı çıkıyorsanız, alternatif projeniz nedir diye! Harbiden projeniz neydi?

- O gün demiştik ki eğer ileride Ayvalık’ta su sorunu yaşanırsa bunun tek sorumlusu bu projeye karşı çıkanlardır. Geldiğimiz noktada su sorununun en önemli müsebbibi siz olabilir misiniz?

- Tüm bu konularda Ayvalık kamuoyuna bir açıklama borçlu değil misiniz? Görünen o ki; Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, hemşehrilerimize hizmet söz konusu olunca herşeye gergin!"

(Faruk Türk)

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2023, 14:19

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER