Balıkesir Artık Bir Spor Kenti

Balıkesir Artık Bir Spor Kenti

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin " Balıkesir Artık Bir Spor Kenti " dedi.

15 ilden 497 sporcunun katıldığı ve Şehit Turgut Solak Spor Salonunda 5. Balıkesir Jimnastik yapılan Turnuvası Balıkesir 5. Ulusal Jimnastik Turnuvası sona erdi. Turnuvanın ikinci gününde yapılan madalya törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, sporcular, eğitmenleri, hakemler, sporcu aileleri ve sporseverler katıldı.

Turnuvayı değerlendiren Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mehmet Birol Şahin" Balıkesir tam anlamıyla bir Spor Kenti haline dönüştü." dedi.

Şahin : "Balıkesir 'in Tarım ve Hayvancılık alanında Türkiye'nin en önde gelen il olarak "Türkiye'yi Doyuran İl" olmasını yeterli bulmuyoruz. Balıkesir 'in "Spor Şehri" olması için bir yandan başka illerde olmayan Spor Kompleksleri inşa ederken diğer yandan her branşta özellikle minik ve genç sporcuların katıldığı Festivali gibi Turnuvalar düzenliyoruz, genç sporculara destek oluyoruz. Şehrimizde bu organizasyon ile yüzlerce sporcu ve ailelerini, eğitmenlerini üç gün misafir ettiğimiz gibi salonlarımız minik, genç sporcular ile şenlendi. Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz Türkiye'nin en genç Belediye Başkanına sahip olmasının avantajını Gençlerin Belediyesine dönüştü. Türkiyemizin  ikinci yüzyılının Dünya ölçeğinde"Türkiye Yüzyılı", Türkiye ölçeğinde ise "Balıkesir Yüzyılı" olabilmesi için Gençlerimizin her alanda Türkiye'nin ve Dünyanın en başarılı en donanımlı gençleri olması gerekir. Hedefimiz bu. Bunun için bütün imkanlarımızı seferber ettik. Okul yarıyıl tatilinde bu turnuvaya katılan bütün sporcu kardeşlerimize   Büyükşehir Belediyemiz birer madalya ve sporcu çantalarını hediye olarak takdim ettik..

Turnuvada dereceye giren sporcuları, eğitmenlerini ve ailelerini tebrik ediyoruz. Genç sporcu kardeşlerimizin gelecekte Avrupa, Dünya ve Olimpiyat şampiyonalarında madalyaları kazanacaklarına inanıyor başarılar diliyoruz."dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2023, 17:52

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER