Balıkesir'de "A(R)TIK YOK" projesini öğrenciler sevdi

Balıkesir'de "A(R)TIK YOK" projesini öğrenciler sevdi

Malzemeler Geri Dönüşümden Oyuncaklar Miniklerden


Doğal kaynakların korunması, çevre kirliliğinin azaltılması ve iklim değişikliği ile mücadelede etkili bir rol oynayan "A(R)TIK YOK" projesini öğretmenlerin rehberliğinde gönüllü öğrenci ve velilerle yürüten Mehmet Akif Ersoy İlkokulu; "Geri Dönüşüm ile Doğaya Dönüyoruz" kapsamındaki Nisan Ayı etkinliği olan 'Malzemeler Geri Dönüşümden Oyuncaklar Miniklerimizden' sergisini düzenledi.
Proje; Mayıs ayında "Bahçeyi Güzelleştiren Minik Eller" temasıyla geri dönüşüm malzemeleriyle peyzaj, bahçe düzenlemeleri; Haziran ayında "Minik Gezginlerin Geri Dönüşüm Serüveni" temasıyla gezi etkinlikleri faaliyetleri şeklinde planlanarak veli-okul iş birliği içerisinde sürdürülecek. 


Geri dönüşümden yapılan oyuncaklarla dolu bir dünyanın, hem daha yeşil hem de daha yaratıcı bir geleceğin kapılarını araladığını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı şunları kaydetti:
"Atıkların geri dönüşüme kazandırılması, doğaya zarar veren atıkların miktarının azaltılarak enerji tasarrufu sağlanması noktasında veli iş birliği, öğretmenlerimizin desteğiyle sürdürülen projeler; öğrencilerimizin bilinçlenmesi için kritik bir önem taşıyor. Bu projelerin uygulanması, hem çevre hem de ekonomi açısından önemli faydalar sağlayarak gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakılmasına da katkı sunuyor. Bu bilinçle düzenlenen sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2024, 17:42

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
banner144
SIRADAKİ HABER