Balıkesir’e Gelen Üniversite Öğrencileri Barınma Sorunu Yaşamayacak

Balıkesir’e Gelen Üniversite Öğrencileri Barınma Sorunu Yaşamayacak

Yüz yüze eğitimin yeniden başlamasıyla beraber yeni eğitim-öğretim döneminde Balıkesir’e gelecek üniversite öğrencilerinin en iyi şartlarda barınmalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yapılıyor.

Balıkesir Üniversitesi ve Bandırma 17 Eylül Üniversitesi’nde öğrenim görecek öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumuna yerleştirildiği bilgisini veren Vali Şıldak, yurtlara yerleşemeyen öğrenciler ilk günlerde sorun yaşamamaları amacıyla Valilik koordinasyonuyla çalışmaların yürütüldüğünü belirtti.  

Balıkesir Valiliği koordinasyonunda Büyükşehir Belediyesi ve üniversiteler ile işbirliği içerisinde geçici konaklama konusunda yapılan çalışmalarla öğrencilerin ilk dönemde barınma sorunu yaşamayacağını belirten Şıldak, “İlimizdeki üniversiteleri kazanarak Balıkesir’e gelen bütün öğrencilerimize hoş geldiniz diyoruz.
İlimizde bulunan Kredi Yurtlar Kurumuna ait yurtlarımıza yerleştirme işlemi yapılmıştır. Bu yurtlara yerleşemeyen sevgili gençlerimizin eğitim döneminin başlangıç aşamasında sorun yaşamamaları için Valiliğimizin koordinasyonu altında Devletimize ait bütün imkanlar kullanılarak Büyükşehir Belediyemiz ve üniversitelerimizle işbirliği içerisinde geçici konaklama konusunda gerekli destek sağlanmaktadır. 
Öğrencilerimizin eğitim yılına sorunsuz şekilde başlayabilmeleri amacıyla ilgili kurumlarımızla birlikte titiz bir çalışma yürütülmektedir. 
Gençlerimize sağlık ve başarı dolu bir eğitim yılı diliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Körfezde Haber®

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER